Od ledna 2017 jsme si pro naše čtenáře připravili cestovatelskou specialitku. Navázali jsme totiž spolupráci s blogery Ivčou a Markem z blogu 2nomads.cz, díky kterým se na našich stránkách budou pravidelně objevovat jejich pikantních zážitky z cest kolem celého světa.

Ve svém mladém věku totiž tento sympatický pár stihl procestovat mnoho zemí převážně v Asii, ale nejen tam. Zajímá vás, jak chutná kokos na Samoi, jaké to je procházet se krajinou Pána prstenů nebo kolik druhů koření koupíte na indickém trhu? Jak si na takový výlet vydělat a jak skutečné cestování se všemi slastmi i strastmi vypadá? Tak nás sledujte a těšte se na nová dobrodružství. A zatím se s Ivčou a Markem seznamte:

S Markem jsme se seznámili před více než šesti roky v pražském klubu Roxy. Asi po měsíci, co jsme se znali, se mě zeptal, jestli s ním nepojedu cestovat. Kam? Zněla moje otázka. Do Asie a na Zéland. Zněla odpověď. To se ale nedá stihnout během dvou měsíců prázdnin, napadlo mě. Taky že ne, dva měsíce se protáhly na dva roky, a kromě Zélandu jsme procestovali i Austrálii a skoro všechny země v jihovýchodní Asii. Pak jsme si dali na dva roky pauzu. Našli si krásný byt na Vinohradech, zařídili si ho podle svého vkusu a o víkendech jezdili na výlety za Prahu. Já dodělávala školu, našla si práci v advokátní kanceláři a Marek pokračoval v headhuntování lidí, práci kterou dělal než jsme prvně odjeli.

Ale něco nám chybělo. Vzrušení, dobrodružství, nepředvídatelnost následujícího okamžiku, přítomnost bytí?

A tak jsme se znovu odhlásili z pojišťoven, vypověděli nájemní smlouvu, své věci nastěhovali k rodičům, kamarádům a známým. Zabalili si batůžky a vydali se zase směr neznámo. Přičuchli jsme k ekologickému zemědělničení v Dánsku a taky ke komunitnímu soužití a zdokonalili své znalosti o víně a francouzskou konverzaci ve Švýcarsku. Mezitím hodně cestujeme, potápíme se v Indonésii a cvičíme jógu v Indii.

Zažíváme tu zemitou příchuť bytí a vdechujeme zhluboka nové zážitky, které prostě nejdou předpovídat.

V následujících článcích se vám budeme snažit tyto zážitky zprostředkovat a snad vás i navnadit k tomu, abyste si plnili své sny. Někdy je totiž těžké vstát z té pomyslné židle stereotypů a setřást ze sebe ty otěže očekávání ostatních.

Život je jen náš a tak ho žijme tak, jak chceme my. Ne ti druzí.

Více si od Ivči a Marka můžete přečíst přímo na jejich blogu.