Advent je časem přípravy na jedny z nejkrásnějších svátků v roce. Vánoce – každý rok stejné a přeci tak jiné. Mění se prožitky, pocity a dárky, které dáváme těm, na nichž nám záleží. Zůstává klid a pohoda, jež jsou s tímto obdobím těsně spjaty. Ještě něco dalšího však zůstává stejné a opakuje se to rok co rok. Celý advent i Vánoce by bez toho nebyly tím, čím jsou. Napadá Vás něco? Vánoční vůně. Vůně cukroví, vánočky, svařeného vína. Kdo, nebo co ji má na svědomí?


Perníčky, vanilkové rohlíčky, pracny, linecká kolečka. Vánočka. Štola. Svařené víno, punč, horký grog. Všechno to tak krásně voní. Vůně je mocná. S různými vůněmi si spojujeme určité osoby, místa, události, nebo období. Stejně je to i s Vánocemi. Co ale stojí za oním magickým kouzlem, jímž nás typické vánoční pochutiny každý rok okouzlují? Co jim propůjčuje jejich typickou atraktivitu? Koření samozřejmě. Konkrétně pak skořice, hřebíček, kardamon a vanilka. Vánoční koření nejen, že podtrhuje sváteční atmosféru a výborně chutná, kromě toho i příznivě působí na naše těla.

Bolí vás žaludek? Vsaďte na skořici

Voňavá a slaďoučká skořice nejen, že má schopnost zahřívat, ale může pomoci i při trávicích obtížích různého charakteru. Pokud to tedy o svátcích přeženete s bramborovým salátem a kaprem, nebo se k prasknutí přejíte výborného domácího cukroví, svěřte se do péče skořice a uvidíte, že se vám uleví. Přidejte ji do horkého nápoje či pokrmu a věřte, že nebudete litovat. Skořice totiž uvádí do normálního stavu trávicí procesy a zklidňuje zažívání, působí proti nadýmání a podporuje i chuť k jídlu. Pokud se tedy chystáte na besídku či vánoční večírek a trápí vás nafouklé břicho, vsaďte opět na skořici a vezměte si oblíbené těsné šaty, nebo pánové, upnuté triko, bez strachu z vizuálního dojmu velkého břicha.

Získejte svěží dech s hřebíčkem

Víte vlastně, co je hřebíček? Ve skutečnosti se jedná o uzavřený květ tropického stromu zvaného hřebíčkovec. My jej samozřejmě známe a používáme v sušené podobě. Té se docílí tak, že se poupata po sklizni suší na vzduchu. Následně se užívají buď celá, nebo i mletá. Hřebíček v kuchyni upotřebíme nejen samostatně jako přísadu do sladkých pochutin, ale je rovněž součástí mnoha kořenících směsí jako je třeba francouzská směs quatre épices, kari, nebo oblíbené čajové koření garam masala. Pokud chcete mít svěží dech, ale nejste příznivcem průmyslově zpracovaných potravin, mezi něž patří i žvýkačky, rozkousejte jeden celý hřebíček. Váš dech bude svěží, jako kdybyste rozžvýkali celé balení Orbitek bez cukru.

Probuďte unavené tělo kardamomem

Kardamon charakterizuje jeho velmi intenzivní palčivá kafrovitá chuť. Tu známe především z arabského prostředí, kde je kardamon hojně přidáván do kořenících směsí typu etiopské berbere, indické garam masaly (podobně jako hřebíček), či arabské bahary. V této podobě bývá ve východních zemích často přidáván do čaje i kávy pro vytvoření osobité příchuti. V kuchyni kardamon užíváme dvojím způsobem – buď ve formě celých sušených tobolek, nebo již v podobě přímo namletých či nadrcených semen. Druhá podoba bývá častější. V nápoji i pokrmu se totiž snáze, rychleji a více rozvine ona typická chuť a vůně kardamomu. Přidáte-li jej, po východním vzoru, do kávy či čaje, ulevíte si od únavy, stresu, přepracování a dokonce i od lehké deprese.

Chcete zklidnit roztěkanou mysl? Zajděte na jógu, nebo… si dejte vanilku

Tobolky tropické liánovité orchideje rostoucí vysoko v korunách stromů známe pod pojmem vanilka. Ta patří mezi nejdražší koření světa. Její nejkvalitnější odrůdou je bourbonový tip pocházející z Madagaskaru. Vanilka je typická svou doslova opojnou vůní a lahodnou, lehce nasládlou chutí. Kromě toho dokáže účinně odstranit i pocity napětí a nervozity a přispět tak k vyhledávanému pocitu klidu a pohody, který charakterizuje advent a Vánoce.

Užijte si adventní období a hoďte za hlavu všechny starosti. Okořeňte si oblíbené pokrmy a nápoje chutí a vůní Vánoc a uvidíte, že chladná a temná zimní rána budete snášet o poznání lépe.

Autor: Kateřina Lukášová

Zdroj textu:
Times – noviny kavárny Costa Coffee

Zdroj fotek: pixabay.com