Boříme zažitý mýtus, že zánět močového měchýře je jen dámská záležitost. Tato nepříjemnost potká každý rok až jednu pětinu mužů!

Muž - Pexels, Rene Asmusen

Při akutním zánětu močových cest rozlišujeme zánět ledvin, zánět močového měchýře, zánět močové trubice a u nás ještě navíc zánět prostaty. Každá fáze se projevuje s drobnými odlišnostmi, ale často se stává, že je poskytována léčba komplexní pro celou vylučovací soustavu.

Mezi nejčastější příznaky patří kromě typického pálení a řezání při močení i pocit neúplného močení, bolest v podbřišku, zakalená moč někdy i s příměsí krve. Při závažnějším průběhu hrozí i celková únava a zvýšená teplota. Proto není radno zánět podceňovat a včas vyhledat vhodné pomocníky! V první řadě omezte cukry, které přispívají k rychlejšímu šíření nakažených bakterií – to znamená omezení sladkostí, marmelád ale i piva. Doporučuje se naopak podpořit pitný režim formou obyčejné vody a bylinkových čajů.

pickwick-urolog-cz

Z bylinek vybírejte hlavně brusinky a pak i kopřivu, bazalku, medvědici lékařskou, rozmarýn lékařský a další, které napomáhají vylučování vody z organismu, podporují normální funkci ledvin, močového měchýře a močové soustavy a posilují přirozenou obranyschopnost organismu. „Zvolené složení bylinek v kombinaci s brusinkami významně zmírní klinické potíže nekomplikovaných infekcí močových cest,“ říká praktická lékařka MUDr. Janka Tóthová. Nebo můžete rovnou sáhnout po funkčním čaji Pickwick Herbalis Urologický čaj s brusinkami, kterou právě tato unikátní směs bylinek obsahuje. Čaj se doporučuje pít v případě problémů až 4x denně. V případě vážnějších problémů či častého opakování se určitě doporučuje vyhledat urologa, který nasadí vhodnou antibiotickou léčbu.

Obecně se pak doporučuje být v pozoru celý rok, nesedět na studené zemi, dbát na dostatečnou hygienu a, pánové, pozor na čtení na wc! V této pozici, kdy sedíte ohnuti dopředu, není močová trubice ve své přirozené poloze a nedochází tak k jejímu úplnému vyprázdnění. „Zároveň se doporučuje dostatečný pitný režim ve formě obyčejné či minerální vody a funkčních čajů. Patogeny jsou díky tomu z močového měchýře často odplavovány a nemají tak dostatek času pro množení,“ uzavírá lékařka.
Zdroj: www.pickwick.cz