Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestEmail this to someone

To není heslo pro alkoholiky, upozorňuji. Mám na mysli láhve pro naše nejmenší až po stylový must have pro největší. Časy, kdy jsem já chodila do školy s absencí školní jídelny za hlubokého totáče bez možnosti koupit si balenou vodu v potravinách jsou naštěstí pryč.

shutterstock_183822224

Dnešní generaci dětí to zní nejspíš jako science fiction, že balená voda se neprodávala, žádné pet láhve s nápoji s příchutí či bez. Pitný režim nikdo neřešil, pochodovat s láhví po ulici by bylo přinejmenším podezřelé, ve škole nepřípustné. Uplynulo několik let a skočili jsme rovnou do opačného extrému, láhev vody v ruce se pro někoho stala závislostí či rovnou módním doplňkem. Pro děti se vyvíjejí stále nové modely saviček a dudlíků k lahvím, aby se přisály a už se nechtěly láhve nikdy zbavit. Barevné motivy, rozličné tvary, tuning na všech frontách.

Trh přesycený nabídkou, cenové relace v široké škále, sjízdné nejspíš pro všechny z nás. Sama jsem za ty roky nasbírala slušný arzenál a raději nechci ani spočítat, kolik jsem do nich vrazila, vezmu-li v potaz, že mám děti dvě a každý věk si žádal jiný model, tvar, jeden zklamal, druhý překvapivě potěšil. Jakmile se láhev pro děti přesunula do rukou dopělého jako nerozlučný parťák, začal se ladit i styl a materiál, business se posunul do vyšších sfér. Už se neřeší jen jak vzít tekutinu s sebou ven, ale hlavně, jak ji udržet kvalitní, nezávadnou a jak u toho jěště vypadat in:)

clean-water

Materiály, ze kterých se láhve vyrábějí, jsou tedy různé: sklo, kov a plast. Každý z nich má své plusy i minusy. U lahví skleněných není třeba se bát závadných látek, nepřejímají pachy a zachovávají původní chuť obsahu. Kovovou láhev zase bez problémů naplníte teplým, je téměř nerozbitná a nemění původní chuť tekutiny. Plast oproti tomu patří mezi nejlehčí materiály, rozbíjí se jen velmi těžko a kvalitní produkty jsou bez BPA, ftalátů a dalších škodlivých látek. Tak a teď babo raď:-) Udělala jsem tedy průzkum trhu, našla vymazlené kousky, které nebudou vám ani vašim dětem dělat ostudu. Můžete je bez ostychu venčit jako domácí mazlíčky a jěště budete dodržovat stylově pitný režim a utužíte tak svým milým malým i velkým zdraví. I když přílišné zalévání se, prý též organismu škodí. Zkrátka jako u všeho, nic se nemá přehánět a člověk má dát nejspíš na svůj vlastní pocit.

Jednoznačně nejvíce mě nadchly nerezové lahvičky značky PURAKIKI, vyrobené z ušlechtilé lékařské leštěné nerezové oceli, 100% bez BPA. I závit mají z nerezavějící oceli, což je prý na světovém trhu absolutní unikát. Použitá barva na vnější straně lahve je bez olova, ftalátů, PVC, a BPA. EQUA láhve jsou dalším mým favoritem, testovány na vlastních dětech. Víte, že každý člověk na naší planetě spotřebuje 168 plastových lahví ročně? Tahle láhev je snadno ekologicky odbouratelná a můžete ji prý používat až 10 let.

istock_000011887082xlarge

ZDRAVÁ LAHEV je vyrobena z materiálu speciálně vyvinutého pro lékařské a farmaceutické účely. (Polypropylen se využívá např. při nitrotělních aplikacích u pacientů, na jednotkách intenzivní péče.) Super pro alergiky či jinak zatížené děti. Nepojímá pachy a netvoří se v ní plísně. Je snadné udržovat ji stále hygienicky čistou, lze ji dokonce i vyvařovat. Její použití je možné pro všechny typy nápojů bez omezení, nápoje až do 100°C, ledové, sycené. Na téhle láhvi nenajdete prostě nic špatně. Český výrobek českých chytrých hlav, pro české dětičky i dospělé. Máme jich pár doma. Ekologicky šetrná a recyklovatelná.

YOGA GURU lehká, nerezová, štíhlá a velmi elegantní.Hrdlo je široké akorát, aby se dovnitř vešly kousky ovoce, pro větší zážitek z chuti. Existuje i uzávěr vyrobený z oceli a bambusu, pro zatvrzelé nepřátele všeho plastového! Kovová lahev je prakticky nezničitelná, a přesto velmi lehká. Skvělá to věc pro malé ničitele.

Camelbak je klasikou, jejich model Groove obsahuje vychytávku, vyměnitelný uhlíkový filtr, který zbavuje pitnou vodu nechtěných pachutí a vůní. Výdrž filtru je přibližně tři měsíce intenzivního používání.

kristalova-voda-napoj-magu

Za pozornost stojí i kousek od LIFE FACTORY, skleněná láhev chráněná silikonovým obalem, který zajišťuje snazší držení a snižuje riziko rozbití. Použité borosilikátové sklo je vysoce odolné na střídání teplot, takže na zimní čajíčky jako dělaná. Nebo na svařáčka na procházku, když vám ji dítko třeba o víkendu půjčí:) V pondělí pak nezapomeňte vymýt, ať nemá vaše ratolest z výuky mejdan…

Happy drinking, happy living!

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestEmail this to someone

Komentáře obsahující útoky na třetí osoby, linky na externí zdroje (URL) a taky komentáře neobsahující názor k tématu článku nebudou publikovány. Děkujeme za pochopení a přejeme plodné diskuze.

« REKLAMA »