V dnešní době to zní skoro nepředstavitelně, ale stále existují firmy, které umí spojit kvalitu s láskou a osobní pečlivostí ke každému výrobku, který putuje k jejich zákazníkům. Jednou z těch společností je i šperkařská firma Prestige Image, pro kterou nafotila exkluzivní snímky naše oblíbená modelka a EYEgirl Julie Zugarová.

2000-img_7780

Že jí šperky na fotkách od Martina Bučeka slušely, se můžete přesvědčit na následujících snímcích. Zkrátka, když se spojí dokonalost a profesionalita z nejrůznějších odvětví, tedy šperkařství, modelingu a fotografie, výsledek je znát. A pokud se chcete o průběhu focení a samotné úspěšné rodinné firmě něco dozvědět, přečtěte si rozhovor s jejím majitelem Ondřejem Maděrou.

Tři generace a několik světových patentů

Jablonec nad Nisou, už to je pojem, který se odjakživa u nás i ve světě pojí s výrobou šperků a bižuterie. A jinak tomu není ani u firmy Prestige Image, která má dlouholetou tradici a jejíž režii má plně v rukou jedna jablonecká rodina už po tři generace. Tušíte správně, rodinné šperkařství založil dědeček pana Maděry a dosud dosáhla společnost mnohých úspěchů. Tím prvním byl rok 1996, kdy se stali výhradním dodavatelem pro Swarowski. Od té doby vytváří Prestige Image, přední česká společnost v oblasti povrchových úprav všech typů skleněných korálků, pro své zákazníky jedinečné šperky tradičních i netradičních tvarů a velikostí a spojila své umění s prací s mnoha zvučnými jmény české i zahraniční scény.

2000-img_7830

Dobrý den, pane Maděra, můžete mi říct něco o vaší firmě pohledem člena rodinného klanu?

Naše firma funguje již tři generace, založil ji dědeček a od té doby v ní pracují pouze členové naší rodiny. Matka, otec, bratr i dědeček vlastní několik světových patentů. To je důležité pro naši spolupráci s významnými zákazníky z Čech i zahraničí. V našich dílnách vznikají mimojiné kolekce pro návrháře jako jsou Jean Paul Gaultier, Versace, Dior. V Čechách jsme dlouhá léta spolupracovali s návrhářem Josefem Klírem. Spolupracovali jsme také například s Českou a Slovenskou miss. Tradici a cit pro bižuterii tedy máme v genech a na naší práci je to opravdu vidět. Oproti masové sériové výrobě jsme se totiž rozhodli jít cestou individuální a využívat výhradně ruční práce.

2000-img_7803

V čem se lišíte od jiných šperkařských společností?

Zpracováváme kameny i netradičních tvarů, což se ve velkovýrobě nevyplácí. Vkládáme do naší práce srdce a každý jediný kousek si projde dlouho cestu od jednoho člena naší rodiny k dalšímu. Moje maminka například přichází s novými nápady, manželka navrhuje design, a tak to jde dál a dál. Co se týká naší nabídky, máme mezi produkty mimo klasické šperky například i šperky dle znamení, dle živlů, honosné růžence a s blížícími se Vánocemi aktuální tematické šperky a sběratelské edice.

2000-img_7791

Je možné si u vás objednat vyrobení šperku na zakázku?

To určitě není problém, kromě tradičních šperků vyrábíme třeba lustry, šperky dle přání klienta, dekorujeme sluchátka, brýle, pracovní aktovky a další věci. Velkou částí našeho sortimentu jsou i výrobky pro muže. Naše kameny navíc nespojujeme jen s kovem, ale také s kůží a mnohými jinými materiály.

2000-img_7890

Jaké materiály při své práci využíváte?

Všechny kameny dodáváme od firmy Swarowski. Na zpracování výrobků máme několik patentů, třeba na galvanizaci, tedy pokovení. Povrchová úprava řetízku a úchytů šperku je pak většinou z rhodia, které je dražší a kvalitnější než stříbro. Pokud má ale zákazník zájem, není problém vytvořit pro něj celý šperk ze stříbra.

Pro koho jsou vlastně vaše výrobky určeny?

Primárně jsou to lidé, kteří se chtějí odlišovat a vyjádřit originálním šperkem svou individualitu. Výrabíme pro lidi, kteří nechtějí zapadnout do davu a cílíme na unikátnost.

Jaké máte plány do budoucna?

Těch je hned několik, takže postupně. Chtěli bychom se zaměřit na plus size ženy. Na našich stránkách bychom chtěli ulehčit nákup všem zákazníkům tím, že jim poradíme, ke kterému typu žen se který šperk hodí. Protože jiný šperk vypadá dobře na ženě štíhlé a jiný na ženě s plnějšími tvary. Každá žena je originální a tomu je potřeba přizpůsobit i volbu šperku. Vymysleli jsme proto novou poradnu, převážně pro muže, aby si věděli rady, čím potěšit ženu. Co je lepší pro blondýnku, pro brunetku, pro ženu modrookou nebo hnědookou? Jak podrthnout postavu ženy, co se hodí pro jakou příležitost? Jednoduchá diskuze, kde třeba i na základě fotky poradíme.

2000-img_7732

Dále chceme založit založit Prestige Image Club, kde budou naše nejlepší výrobky pro naše exkluzivní zákazníky. Plánujeme třeba vyrábět luxusní šperky s diamantovým brusem, což je nejvyšší kategorie, jakou lze nabídnout. V budoucnu pak zamýšlíme otevřít i kamennou prodejnu v Praze.

A jak se vám líbilo focení?

Focení bylo perfektní, skvělá atmosféra a lidi. Přestože je Martin (fotograf, pozn. redakce) vážně borec a Julie opravdová profesionálka, nebyli vůbec nafoukaní 🙂 Modelka si sama vybírala, jaký šperk se k ní nejvíce hodí, a nakonec neodolala a některé z nich si odvezla domů.

2000-img_7759

Děkujeme za rozhovor a ještě doplníme, že celý sortiment, který společnost Prestige Image nabízí, můžete zakoupit na jejich webových stránkách. Pokud byste chtěli sledovat aktuální informace a nezmeškat tak nejnovější nabídky a o všem se dozvědět jako první, určitě také sledujte jejich Facebookovou stránku.

WEB: www.prestige-image.net

Facebook

Komentáře obsahující útoky na třetí osoby, linky na externí zdroje (URL) a taky komentáře neobsahující názor k tématu článku nebudou publikovány. Děkujeme za pochopení a přejeme plodné diskuze.

« REKLAMA »