Prostřednictvím fotografií můžeme světu předat mnoho – co předává prostřednictvím vlastních fotografií hlavní fotograf české edice časopisu Playboy Martin Buček? Co je pro něj na ženách extrém a co už za ty roky focení považuje za normální? Kterou ženu by ve svém portfoliu uvítal a jak hodnotí mladé nebo starší ženy? To je jen část dotazů, na které Martin Buček na základě vámi odeslaných otázek odpovídal.

Martin Buček má jednu z těch prací, kterou by si snad přál každý muž. Jak on sám řekl pro Freshart.cz:

Je to jen práce, ale teď upřímně – kecám, je to sakra dobrá práce 🙂

Jak podle vás vypadá ideální ženská do playboye?

Playboy je synonymem sexy fotek pro mainstream, tedy žádné umění, ale to, co by člověk měl chtít mít doma v posteli, přiznejme si to takto. Takže ideální je sexy baba, to znamená – nemusí být štíhlá, prsatá, ale musí být sexy a umět to prodat. Hlavně to poslední je klíčové, holka může být z hlediska všeobecného mínění o kráse průměrná, ale když to umí „rozbalit“, je určitě lepší, než dokonalá 90-60-90, která je ale pohybově a emocionálně mrtvá. Koneckonců, lidi s vkusem, i když je jich málo, umějí přesně odlišit již z titulní strany, co je čeká uvnitř.

Pokud mám být konkrétní, tak pro mě osobně je příkladem dokonalosti playboy stylu aktuální Playmate Denisa (myšleno září 2016) anebo nadcházející Gabriela. Obě zároveň nejsou žádné profi modelky, ale umějí to tam dostat, ten šmrnc, který pro naše čtenáře potřebujeme. Navíc, u Denisy to můžu hodnotit, jelikož jsem ji nefotil já, je to výborně nafoceno, takže tato kombinace je přesně to, co ve svém oblíbeném a domovském časopise rád vidím. Z historie je určitě klasická playboy holka třeba Rakušanka Eva Lutz.

Playboy 2011-03-0

Jaká je ideální modelka všeobecně?

Můžu mluvit jen za glamour styl, protože na rozdíl od kolegů asi nejsem dost talentovaný a nefotím vše od traktorů přes svatby, děti až po fashion, ale jen ten prvoplánový glamour. Ale zase se ho snažím fotit dobře 🙂

Ideální modelka je v podstatě popsána v odpovědi výše. Snad bych tady doplnil, že opravdu víc než vzhled je pro mě (a pro celkový výsledek) důležitý pohyb a emoce. Zažil jsem hodně holek z kategorie tanečnic, striptérek, které přišly na plac s obrovským egem, jak to ony s chlapy umí, a pak neuměly udělat ani jednu základní sexy pózu a celé focení bylo pot a krev. A pak nakráčí holka, co fotí poprvé, ego má tak akorát, a předvede výkon jako třeba říjnová Playmate Gabriela.

Já to bohužel vidím hned při první pozici, jak to bude, a hned vím, co mě čeká. Taky vím, co má a nemá smysl po té holce chtít. Některé sofistikované glamour pozice, které zavedl výborný fotograf a jogín Charles Lightfood, udělá jedna modelka ze sta – tedy aby to vypadalo, jak má, a ne jako raněný grizzly, který padnul ze skály. Podobně jako když si koupíš super ojetinu a doválíš se s ní ke svému servisákovi a ten vyjde z té garáže, utře si hadrem ruce od oleje, koukne na auto a přemýšlí, jak co nejjemněji říct, co vše tam do roka odejde a kolik to bude stát. Tak toto je fotograf, který hned vidí, zda vyhrál loterii, nebo naopak sestoupil do jihoafrických uranových dolů.

Naštěstí mě mí učitelé, obzvláště Roman Sluka, vycepovali k tomu, že základem je pozice a atmosféra, takže se snažím i v rámci toho sériového a prefabrikovaného glamouru dělat ty fotky aspoň trošku zajímavé a i ty prkenné modelky lámat do pociz, kde nejsou jen opřené o zeď jako lopata na úklid sněhu.

Na fotce níže je Eva Slovic, podle mě i mých amerických kolegů jedna z nejlepších glamour modelek vůbec, která právě zvládla pozičně prodat věci, o kterých se mi dneska může akorát zdát. A to nebyla žádná sportovkyně ani gymnastka, jen prostě měla v sobě tu ženskost, co dneska holkám hodně chybí. A po výzve – ukaž se mi, jak by ses předvedla doma frajerovi – ty frajery často lituji. Konkrétně tato fotka je příkladem, jak na první pohled jednoduchou pozici neudělá 9 z 10 holek (hezky).

0179_030

Jakou ženskou bys chtěl do Playboye svléknout a vyfotit, ale zatím si ji k tomu neuhnal?

No, ženské zásadně neuháním a už vůbec je nemám zájem svlékat. Ono dneska je hlavní publikační platforma bohužel Facebook a tam jsou velice krutá pravidla, takže abych tam dával na prsa kytičky, to raději nefotím svlečené holky. A hlavně nechápu, proč je tu vůbec tato poptávka, v době erotiky zdarma na každém rohu internetu, aspoň ta glamour fotka může zůstat částečně zahalena.

Zpátky k těm holkám, tak z holek, co jsem ještě nefotil, je to jmenovitě určitě Andrea Verešová, kterou bych rád stihl vyfotit a mít v portfoliu, a nevzpomínám si, že bych měl v hlavě jiné konkrétní jméno. Z těch, co jsem fotil, bych chtěl určitě zopakovat focení Elišky Bučkové, protože s ní mám sice dvě focení, ale takové nudné studiové, chtěl bych něco velkého, příběhového a s hodně stylingem.

Samozřejmě bych rád dostal před objektiv (a do EYEmagu) nějaké ty zahraniční instagramové stars. Líbí se mi hlavně Rusky. Tak na tom začnu pomalu pracovat, aby to příští rok klaplo.

Jaké modelky upřednostňujete do playboye? Spíše mladší kolem 18-20 let nebo modelky starší, například 27leté?

Věk pro mě nehraje žádnou roli. Třeba výše zmiňovaná Andrea Verešová z mého pohledu strčí do kapsy 99 % dvacítek. Fotil jsem holky, kterým bylo 20, ale i 27, a nemá to žádný vliv na kvalitu. Měl jsem výborné starší a slabší mladší 🙂 Sleduji některé modelky, kupříkladu taková finalistka Miss Katka Šonková, která je tím, že je starší, čím dál víc lepší. Jak vizuálně, tak nadáním. Ta byla třeba před lety Playmate a dovolím si tvrdit, že teď vypadá desetkrát lépe, přestože se zbavila některých těch „glamour vychytávek“ typu botox, tak jí to přidalo na ženskosti a sexappealu. Jiný příklad je Julie Zugarová, která se teda ničeho nezbavuje, ale taky jí pomalu táhne na třicet, tak se s ní fotí lépe a lépe. A pohybově je někde úplně jinde než pár let zpátky.

Navíc lpění na věku z mého pohledu naznačuje u ženy malé ego.

IMG_7890

Je pravda, že ženy jsou podle vás hezčí, když jsou vyzrálejší?

To jsem někde řekl? 🙂 Pravda je, že jak v soukromí, tak ve focení se posouvám k vyššímu věku, díky bohu. Toto téma je v podstatě zodpovězeno v otázce výše – ty opravdu dobré modelky s věkem bývají ještě lepší. No a ten zbytek… To nám nemusí být líto. V soukromí je asi jasné, že starší holka bude mít víc zkušeností, víc rozumu a ego na správném místě, což řeší hodně potenciálních konfliktních situací, a osobně bych už pod 30 nikdy nešel 🙂

 

Jste teplej?

Hahaha, toto mne opravdu pobavilo. Že bych jako zahraniční celebrity žil a ukazoval se ženami, abych zakryl svou pravou orientaci? No, necítím se jako celebrita, takže nemusím nic hrát a jsem orientace přesně takové, jak se projevuji – takže dosti brutálně neteplej 🙂

Líbí se vám spíše přirozená krása ženy nebo nepohrdnete ani něčím originálním? Piercing, tetování, skarifikace…

To i to. Záleží na míře, tetování mám sám, důležité je to nepřehnat a nemusí to být vulgární a zbytečně drsňácké, to zase podle mě ukazuje spíše problém s egem. Ale v zásadě s tím nemám úplně žádný problém.

Co silikony, lifting, botox, prodloužené vlasy a řasy, umělé nehty… Líbí se vám to?

Podobně jako otázka výše. Nemám nic proti, ale mělo by to mít svou míru – třeba botox, nebo co si to tam dneska píchají, by neměl znehybnit rty. To už je věc, co mi vadí. Jinak ať má holka na sobě, co chce, pokud to má míru. Já mám samozřejmě po 10 letech mezi modelkami asi posunuté hranice toho, co je a není normální. Proto už nějaké silikony osmičky ani nevnímám, ale hodně mi bijí do očí třeba přehnané rty – ale jako fakt hodně přehnané.

Pokud vás rozhovor zaujal a chcete se na něco zeptat do pokračování, zde je anonymní formulář pro zasílání otázek:

[contact-form-7 404 "Not Found"]