Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Pin on Pinterest0Email this to someone

Sebevědomé ženy, jejichž věk se přehoupl přes třicítku, mohou být nejlepšími milenkami, ale také partnerkami. Ale co když se samy rozhodnou pro single život?

Jsou pořád mladé, pořád krásné a atraktivní, ale místo mladické nerozvážnosti a nestálosti mají životní nadhled pramenící z letitých zkušeností. Vědí, co chtějí a zpravidla také vědí, jak toho docílit. A stejně tak už dobře vědí, co nechtějí a dovedou to formulovat a zařídit se podle toho. Co když je ale to, co nechtějí, právě dlouhodobý partnerský vztah?

Mnohé třicátnice svůj single život zdůvodňují tím, že normální a slušní muži jsou už dávno rozebraní a zadaní a jim tak nezbývá nic jiného, než žít samy. Co když je to ale jinak? Nemusí to být nutně fanatické kariéristky, které svůj soukromý život zcela upozaďují, i úplně obyčejné ženy se zdravým přístupem k práci i k životu stále častěji volí single životní styl.

Unsplash - Paige Marie

Proč? Protože je to pohodlné. Nemusí se o nikoho starat a mohou si dělat to, co chtějí, bez ohledu na někoho druhého. Mohou si doma vařit zdravá jídla, aniž by se jim partner vysmíval a vyžadoval gulášek a svíčkovou. Anebo si doma nemusí vařit vůbec, a stejně tak je za to nebude nikdo soudit, že jsou příliš emancipované.

Vlastní pohodlí i vysoké nároky

Zatímco dvacítku si ještě jakž takž lze vytvarovat k obrazu svému, třicetiletá žena si už svůj život a názory tak snadno ovlivnit nenechá. A také má na svého partnera vyšší nároky. Sice už tuší, že princové na bílých koních nepřijíždějí, ale to jim nebrání v tom mít na svého muže určité požadavky. A pokud svá kritéria u potenciálních partnerů nenajdou, jednoduše se smíří s tím, že to tentokrát asi nevyjde. A jsou single.

Protože vědí, že mají určitou hodnotu, která by se jim měla v jejich partnerovi zrcadlit. Jsou pracovně úspěšné, pečují o svůj vzhled, jsou chytré, zkušené – a totéž vyžadují od svého protějšku: Je tedy těžké se jim zavděčit. Na druhou stranu, pokud se vám podaří je přes všechna jejich kritéria a požadavky dobýt, máte slušnou šanci na pořádně nakopnutý a kvalitní vztah se vším všudy.

Single život ničí umění kompromisů

Na jednu stranu je bezpochyby výzva najít si krásnou, sebevědomou a samostatnou partnerku, na druhou stranu můžete narazit na problémy se sžíváním se. Single život totiž skýtá lidem příjemné možnosti, kterých se jim pak v partnerském vztahu nechce vzdávat.

Sami sobě totiž singles nikdy nemusí hlásit, kam a s kým jdou a kdy se vrátí, nemusí plnit partnerská očekávání na full service v domácnosti a nemusí se ze svého životního stylu nikomu zodpovídat ani brát ohledy. A touhu po vřelém objetí přece lze zahnat i náhodnou známostí nebo kamarádem s výhodami, že.

Ať jsou sebevědomé single třicítky sebelákavější výzvou, pravdou je, že vás snaha o harmonický partnerský život s nimi pěkně potrápí. Kompromisy se totiž po určité době pohodlného single života hledají jen stěží. Ale na druhou stranu si s nimi dozajista užijete skvělý milenecký poměr. O tom žádná.

Unsp. Drew Coffman

Foto: Unsplash/Ryan Moreno, Alex Suprun, Paige Marie, Drew Coffman

Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Pin on Pinterest0Email this to someone

Komentáře obsahující útoky na třetí osoby, linky na externí zdroje (URL) a taky komentáře neobsahující názor k tématu článku nebudou publikovány. Děkujeme za pochopení a přejeme plodné diskuze.

« REKLAMA »