O lásce k našim malým, proudící skrze skvělé narozeninové dorty do jejich rozesmátých, malých, upatlaných pusinek.

Zdrojů, kam si zajít pro dort, když ho zrovna vy nechcete kutit doma je víc, než dost. Ale stejně jako u všeho, i tady myslím platí, že chceme kvalitku pro naše mlsné dětské jazýčky a nebude to rozhodně ztužená hmota ala čokoláda kočičích jazýčků, které kakaové boby nikdy neviděly ani z rychlíku. Já upekla svým dětem dortík jen vždy k prvním narozeninám, tam můj cukrářský talent jěště stačil. Dítka ocenila stejně nejvíce hořící svíčku, pak možnost dort řádně rozvrtat, ale michelinskou hvězdu za vzhled a chuť nerozdávala. S přibývajícími svíčkami na dortu začaly uplatňovat požadavky primárně na jeho vzhled. Ovšem příliš nepochodily, nutno podotknout.

Ani nám se nevyhnuly oslavy různých malých přátel a s nimi jejich dorty modré, zelené, postavičky, autíčka vymodelované podle šablony, chutě vesměs nechutné. Samé těsto, tuk, džem…hromada cukru. Zejména modré pusy nešly kolikrát umýt ani druhý den. E133 brilantní modř je prostě potvora. Jak by také ne, když se vyrábí synteticky z uhelného dehtu. Používá se k barvení cukrovinek, ale také v deodorantech, barvách na vlasy apod. Nechci vytahovat kostlivce ze skříně, ale když si představím, že chceme dětem na jejich významný den udělat radost, obdarovat je něčím vyjímečným, potěšit všechny jejich smysly a dáme jim právě takový krásně jedovatý cumel, který potěší spíše jejich zraky, než bříška, nějak mi to neštymuje.

unnamed-11

Naše úmysly jsou čisté a přitom se trochu míjí účinkem, bych skoro řekla. A to je velká škoda. Takže naštěstí stejně jako ve všem ostatním, už i tady můžeme trochu zapátrat a najít zdroje báječné, lahodící oku i duši najednou. A za mne tedy hlásím: “and the winner is…“  na plné čáře dortík bez mouky a cukru, z nepečené čokolády od Chocofactory. Dortíky minimalistických tvarů a vzhledu. Jen pro představivost a podráždění vašich chuťových buněk podotýkám, že se na jejich výrobu používá mimo jiné i 70% čokoláda z kakaových bobů z oblasti sklizně Pachiza v jihoamerickem Peru. Tuto lokalitu svírají dva národní parky – jeden na úpatí And a druhý je v těsném sousedství amazonského pralesa. Prostě dar z lůna přírody.

Silná a přímočará chuť této čokolady je nesena 40% obsahem kakaového másla, odhaluje gro úspěchu mistr v oboru. Jakmile si vložíte kousek této čokolády na jazyk, ihned se začne rozpouštět a pokrývat vaše chuťové pohárky hutnou čokoládovou chutí… Tělo jásá zcela oprávněně nad tou smrští lahodnosti, zvýrazněnou podle přání zákazníka o čerstvé banány, jahody, višně, borůvky či jiné rajské plody. Můžete si pak společně zazpívat narozeninový song se slovy „pojď ukážu ti cestu rájem“, a bude to pravda! Tvůrcem je pán skromný a nenápadný, objevila jsem ho na farmářských trzích na náměstí Jiřího z Poděbrad. Ani netuší, jak hezky o něm básním. Nejspíš už jeho um zaznamenali i jiní fajnšmekři a on rozšířil své působení i na další místa (naposledy jsem totiž jeho dortík jedla v bio obchůdku až v Dobřichovicích) a na dálku již rozpoznala jeho charakteristický „esteticky vyhlížející rukopis“. Případně ho doženete jistě přes Facebook. Já už mám na něj políčeno opět v srpnu, na další rodinnou událost.

unnamed-9

Už teď se těším na tu prožitou slast, až zakrojím do hlaďoučké čokolády nůž namočený ve vodě, pro čistý, téměř chirurgický řez. Navíc jsem ocenila loni na synovy narozky, že byl ve tvaru podlouhlé cihličky a skvěle se krájel na malé úhledné porce. Toť jen technická poznámka, kam až lze vytunit nadšení pro věc.
Dalším favoritem, rolls roycem mezi dorty, jsou podle mě zcela právem, myslím, specialitky ve verzi mini i maxi, raw dorty od Veveraw. Firma dvou nadšených mladých sympatických lidí, kteří svou práci povznesli na umění. Dělají to s láskou, to je evidentní, ta chuť a nadšení jsou skryté v každém soustu jejich dortu. Raw dort, neboli syrový, z ořechů, datlí, ovoce, kokosu, agávového či datlového sirupu, nepraženého kakaa, atd. To vše různě promíchané, rozmixované, umělecky spatlané do podoby lahodící oku a bříšku.

unnamed-10

Zní to divně, syrový dort. Ten překlad je prostě mimo, to musíte zažít, abyste mohli hodnotit a názor utvořit. Kdo tohle nejdl, jakoby nežil:-) Všem zarputilým jedincům, všem kdo opovrhují a s despektem čtou tyto řádky, navrhuji, ať alespoň jednou dají šanci sami sobě tuhle „božskou manu“ ochutnat. Varianty zvané Fydorka, Baunty, Rafaelo, Snickerz (né, nejsem analfabet, čtete správně) jsou prostě vášní, které snadno propadne každý malý i velký. Najdete je též na některém z farmářských trhů, nebo položte očko na jejich webové stránky pro lepší inspiraci. Už fotografie vás přesvědčí a spolehlivě nastartují pavlovův reflex. Toto léto jsem už měla tu čest rozehrát chuťovou symfonii nad jejich malinovým dortem.

Spousta klasických dortů i ve vybraných cukrárnách jsou totiž krásnými našňořenými lákadly, ale při bližším ohledání zjistíte, že to jsou trošku mrtvolky zhotovené z prášku, z hmoty, která se celá již namíchaná z čehosi všehosi tváří jako pan Sachr, pan Věneček, či pan Rakvička, ale ve skutečnosti už žádný z nich neměl tu čest potkat čerstvé máslo, smetanu, hoblinky z pravé čokolády apod. Je to prostě průmyslový polotovar, takový amaroun, co když ho sníte, nejste si jistí, co jste vlastně snědli. A to by nám přeci nemělo být jedno, co do bříšek našim milým pošleme.

unnamed-8

Dort nás nemusí zákonitě odbourat na gauč a zničit na pár hodin, může nás nabít jako baterku, dobrou energií z dobrých surovin a přinést nám zároveň nový gastronomický rozměr, posunout tu naši narozeninovou oslavičku na gurmánský zážitek. A dle mé vlastní zkušenosti se pak už nebudou naše robátka dožadovat „čuňačinek“ za vitrínami cukráren a sami na oslavách svých přátel možná rozpoznají v čem že tkví kvalita a modré z nebe si odpustí a slupnou jen kousek té umělé slaďárny, aby se oslavenec neurazil. Pak mohou vymetat dětské párty o sto šest:-)

Tak jako u všeho, o čem píši, myslím i zde platí, že kvalita by neměla být na úkor kvantity. Lepší menší dort, malé delikátní porce lahodné chuti, než dort jako kolo od vozu, kvality nevalné a původu nejasného.
Dobrou chuť!