Počasí nezná přítele a bez jakéhokoliv ostychu nám občas úspěšně ruinuje předem naplánované akce. Jak najít zábavnou alternativu?

Špatné počasí se přímo úměrně rovná lenosti. Jako by i naši energii zastínil obrovský šedivý mrak a jediné co nás přitahuje je teploučká postel a šálek kávy. Co ale po dohnání spánkového deficitu a proleženinách s volným časem, když venku stále padají trakaře?

pexels-photo-28884

Druhý jarní úklid

Vysmýkejte všechny kouty, utřete vrstvy prachu, uspořádejte na milimetry přesně všechny věci a vyhoďte nepotřebné krámy. Výmluvy hoďte za hlavu, s chutí do toho a půl je hotovo. Určitě budete překvapeni, jaké zapomenuté kousky zase objevíte. Bouřící nebesa přehlušte veselou muzikou a dobrá nálada vás zaplaví, jako předloňské povodně.  V naleštěném příbytku se pak budete cítit jako v ráji. Poslední tečkou příjemné atmosféry může být zapálená vonná svíčka.

Maraton

Nemusíte si doma stavět běžeckou dráhu, nebojte, myslím ten seriálový nebo filmový. Zachumlaní do chundelaté deky, teplý čaj nebo víno v ruce a nějaká dobrůtka na talíři a vše uvidíte jako z růžového obláčku. I když všude okolo budou spíše jen ty černočerné. A v hospodě pak můžete machrovat, jaký máte kulturní přehled.

Trošku náročnější, ale stále nevycházející z módy je i knižní maraton. Ten ocení hlavně ti, kteří díky pracovním povinnostem v ložnici přeskakují stále nafukující se hromadu knížek. Nebo raději časopis, který už několik dní úspěšně odkládáte? Jak je libo, času je konečně na vše dost.

person-woman-hand-rainy

Vodní hrátky

Když už si neposedností rvete vlasy a cítíte se jako Tim Robbins ve věznici Shawshank, oblečte nepromokavý hábit, holínky a vyražte do nejbližšího aquaparku. Určitě se k vám připojí i nějací kamarádi a zažijete spoustu zábavy. Vybublejte se ve vířivce, zdolejte všechny tobogány a závoďte v plavání.

Odlehčete si od povinností

Zaplaťte všechny nevyřízené účty, nadpracujte si něco dopředu, abyste ve slunných dnech měli více času na lákavější radovánky. Možná se do toho nadšeně nepohrnete, ale nebude pak lepší vyrazit do hor nebo k moři? Zkrátka co můžeš udělat dnes, neodkládej na zítřek.

pexels-photo

V nudných chvílích při surfování na internetu třeba najdete výhodný zájezd do zahraničí. Při výhledu na průtrže mračen tak s úsměvem detailně naplánujete procházky po pláži a všechny důležité věci. Konečně tak při bloudění neznámým krajem nebudete zajíždět několik kilometrů navíc a trefíte i se zavřenýma očima.

Foto: Pexels