Každá žena je schopná udělat z komára velblouda a pořádně Vám to zavařit. Jak zůstat v šachu a vyváznout s co nejméně šrámy?

Znáte to. Včera jste s partnerkou strávili skvělý den a myslíte si, že je všechno v pořádku. A najednou naštvaně tříská talíři a omezuje slovník na co nejkratší fráze. Až to nakonec nevydrží a vybouchne, kdežto vy jenom stojíte a přemýšlíte, co se to vlastně zase děje. Ženy mají podivuhodnou schopnost myslet si, že muži vždycky ví, co udělali špatně. A když to neví, tak je nezajímají a jsou jim jedno. Potom v podstatě cokoliv řeknete, rozvíří v domácnosti další ničivá tornáda.

Neříkejte ji, ať se uklidní

Nic není v napjaté atmosféře více vznětlivé než tato fráze. Když na veškeré její výtky odpovíte takhle, dáváte ji tím najevo, že to, co říká, vás vlastně ani tolik nezajímá, hlavně ať už je klid a nedělá hysterku. Čímž si podepíšete vlastní ortel. Protože je téměř nemožné vysápat se z drápů do červena rozpáleného draka, kterému z očí metají blesky a rozumně vše ukončit. Takže tohle a podobná slovní spojení jako „Ber to s nadhledem“ ze svého slovníku vyškrtněte.

pixabay 4

Mluvte v první osobě

Místo toho, abyste na ni útočili slovy jako: „Vůbec si mě nevšímáš“, „Nedokážeš mě ocenit,“ zkuste trochu jinou taktiku. Obviňování nikam nevede, akorát ve svém protějšku vyvoláte pocit, že vaše verbální útoky musí posílat zpátky. Když místo ty, řeknete já, pohled na věc to úplně změní. „Přijdu si neoceněný, když…“ nebo „Cítím se sám, jako by si mě nikdo nevšímal“. Těmito výroky zahrajete na její empatickou strunu. Raději si vyslechne, co máte na srdci a vcítí se do toho. Třeba přihodí i nějakou omluvu. Možná. Rozhodně ale bude povolnější vaším návrhům.

Nevytahujte na ni názory svých přátel

Samozřejmě, že nejlepšímu kamarádovi občas potřebujete svěřit své trable, postěžovat si a vyslechnout nějakou tu radu nad pivem. Ženy ale nesnáší, když mají ve vaší partě nálepku „té šílené“. Protože přece očekávat, že když jde Karel na jedno pivo, tak bude doma dřív než v devět, je úplná kravina. Takže za A) ohánět se svými parťáky by taky mohlo skončit tím, že kdykoliv s nimi někam půjdete, roztočíte další kolotoč hádek. B) Až ji mezi ně zase příště vytáhnete, bude se cítit zbytečně trapně. C) Jsou to vaši kamarádi, takže je samozřejmostí, že vždycky stojí na mužské straně barikády.

arguing-1296392_1280

Neříkejte plané výhružky

A už vůbec ji nedávejte žádné ultimáta. Ženy jsou mentální ninjové, kteří vždycky vycítí, zda blafujete nebo ne. A když už se tak stane, donutí muže jejich plané výhružky uskutečnit, nebo vycouvat jako zpráskaný pes.

Radši lžete

Tenhle tip si v paměti uložte někam hodně hluboko. Protože pokud ho nepoužijete během hádky, někdy později určitě (například na otázku: „Miláčku, myslíš, že jsem přibrala?“). Když se vás jako papiňák těsně před explozí ptá, zda aspoň víte, proč je naštvaná, LŽETE. Nejlepší způsob je nadhodit, jestli si o tom chce promluvit, nebo nejdřív potřebuje vychladnout. Aspoň získáte trochu času na přemýšlení o tom, co jste zase udělali špatně.

pixabay

 

Zdroj: www.modernman.com