„Udělat se“ na vodě není žádný problém. Jenom pozor na vodácký slovník a šup do kanoe nebo raftu načerpat nové zážitky!

Prázdniny jsou v plném proudu, a pokud ještě stále nemáte akcemi narvaný diář k prasknutí, máme tady malý tip. Obvolejte kamarády, půjčte si lodě a hurá na některou s českých řek. Jestli stále váháte, přečtěte si několik důvodů, díky kterým na tuhle dovolenou určitě nezapomenete.

articfreind.com

1. Zažijete druhou maturitu při skládání stanu

Že jste závěrečnou zkouškou dospělosti prošli s odřenýma ušima? A co teprve tenhle oříšek? Poskládat správně všechny tyčky, pořádně propnout celtu, aby stan nepromokl a vyhrát zápas mezi kolíky a kamenitou zemí, to je někdy pěkná makačka. Vše si ulehčíte tím, když se do práce pustíte co nejdříve. Žádné pivíčko na začátek a pár panáků na přivítanou. Pod parou jde všechno hůř. Aby to nedopadlo tak, že místo ve stanu budete spát na něm a ráno se probouzet s otlačenými tyčkami po celém těle. Takových už tu taky pár bylo.

2. Nahodíte letní bronz

Slunit se celé léto na pláži nebo lehátku po nějaké době omrzí a je třeba si to trochu zpestřit. Nejrizikovějšími partiemi jsou na lodi stehna a záda. Takže pokud máte tyhle oblasti stále bílé jako loňský sníh, můžete jásat. Nezapomeňte si však opalovací krém, protože s pofukujícím větříkem občas člověk ztrácí přehled o tom, jak moc to vlastně peče. A když bude hodně horko, můžete tělo schladit ve vodě.

pixabay 7

3. Prověříte svůj vztah

Každý správný vodák ví, že jakmile si s sebou vezmete svou drahou polovičku je poklidný vztah bez hádek ztracen. Až vás zadák párkrát nabourá do vrbiček, háček nenahlásí kámen a skončíte několikrát denně ve vodě, nikdo příliš nadšený nebude. Vymrznete v lodi, málo se vyspíte, jedna kocovinka vystřídá druhou a hádky porostou jako houby po dešti. Kdo přežije šťastně tyhle eskapády, může si být jist, že našel tu pravou.

4. Navštívíte nové kraje a akvaparky

Malebné české řeky se proplétají téměř celými Čechy. A o hospůdky v přilehlých městech není nikdy nouze. Když si stanovíte ne příliš dlouhou trasu, stihnete navštívit i pár pěkných míst v okolí. Také valná většina hradů, leží kolem některého z toků. Když Vám zrovna nepřeje počasí, je jasným cílem akvapark. Pořádně se vyhřát a vybublat ve vířivce rozehřeje i ty nejzkřehlejší kosti.

pixabay 2

5. Navážete nová přátelství

Vodáci jsou tvorové společenští a kdykoliv někoho potkají, křičí nadšeně: „Ahooooooj!“ Při soulodění uzavřete nejedno nové kamarádství a večer už se u ohně budete objímat kolem krku s štamprlí v ruce a halekat lidové písničky. A třeba si do spacáku přitáhnete i nějakou tu novou lásku.

6. Budete obklopeni alkoholem

Voda, to je tak trochu druhá jižní Morava. Abstinenti se tady asi neuchytí a alespoň jeden večer budete rádi, když najdete stan a ráno si budete pamatovat aspoň třetinu večírku. Ke konci už každý zbaběle utíká do stanu kolem jedenácté a odpřisáhne každému na potkání, že minimálně měsíc už fakt nepije.

pixabay 5

7. Omezíte svou závislost na technologiích

Pokud nemáte obří externí baterku, která nabije mobil alespoň pětkrát a neomezená data, na každodenní několika hodinové surfování po internetu můžete zapomenout. Občas se poštěstí a najdete nějakou osamocenou a prázdnou zásuvku. Ta je ale zpravidla nejméně sto metrů od veškeré zábavy a stanu. V kempech sice zlodějů ráj zatím naštěstí příliš není, ale riskni to.

8. Hodíte se do pohody

Pokud nemáte žádného kamaráda prudiče, co v osm ráno bude chodit po stanech, vyvolávat paniku a vykopávat všechny do lodí, těšte se na pořádné uvolnění. Na některých peřejkách nebo jezech zažijete sice občas trochu adrenalinu… Zato vyvalit si pupek na sluníčko, projíždět přírodou, proplachovat se každý den pivem, koupat se a hrát války s lítající mokrou houbou zaručeně vyžene z hlavy všechny povinnosti normálního života.

 

Foto: Pixabay