Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestEmail this to someone

Tak už jdeme do finále, přichází loučení! Ano, je tomu opravdu tak. Po dlouhém roce čekání jsme se nahltali už devíti nových dílů vytoužené šesté série Hry o trůny a příští týden nás tento strašlivě zoufalý pocit přemůže znovu. Nejnovější série jde totiž do finále a fanoušci tohoto kultovního historického fantasy po celém světě se už nemůžou dočkat, až se v neděli dozví, jak to celé dopadne.

Poslední díl totiž mnohé odkryl, některé příběhy uzavřel a hlavně po ne až tak vydařených předchozích osmi dílech nás všechny doslova oslnil. A to jak svou akcí, nadupaností, vypjatými a pořádně krvavými scénami, smrtí několika důležitých postav, dokončením dlouho rozvleklých příběhů, zapojením po několik dílů neúčinkujících postav a uzavřením nových, možná méně či více předvídatelných spojenectví. Zkrátka co produkce finančně ušetřila na předchozích dílech a na čem nám divákům ubrala, to patrně narvali do posledních dvou dílů. A z toho vplývá jediné – v neděli se asi máme na co těšit!

game-of-thrones-battle-of-the-bastards-image-1

Osobně nevím jak vy, ale až dosud jsem byla z šesté série Game of Thrones trochu smutná. Stejně jako mnozí ostatní fanoušci jsem se obávala toho, že pokud seriál předbíhá knihu, která ještě není napsaná, může z toho být pěkný průšvih. A díl od dílu jsem o tom byla neustále přesvědčovaná. Určitě mi nebudete mít za zlé, když řeknu, že jsem po pár prvních dílech byla trochu otrávená, že mi „utekla“ už desetina série, a v dílu se nic moc nedělo. Když už to bylo asi potřetí, začala jsem propadat zoufalství. A ničemu nepomáhalo utěšování ze strany mého přítele, který mě do celé této závislosti Písně ledu a ohně namočil. Údajně nemám zoufat, ten další díl už bude určitě lepší. A že si určitě produkce šetřila peníze na to, aby poslední dvě epizody byly co nejdramatičtější. Okolo pátého a šestého dílu přišly určité záblesky, ale stále to nebylo ono. Už i přítel znejistěl a tak jsme si říkali, že tahle série se zkrátka asi tolik nepovede a že nám nezbývá nic jiného, než hledat jiný seriál. Jenže ejhle. Poslední díl dal teorii mého partnera za pravdu a myslím, že děj Bitvy bastardů nechal s otevřenou pusou nejen mě!

game-of-thrones-battle-of-the-bastards-image-21

Ukázalo se jako pravdivé, že do posledních dvou dílů nacpala produkce co nejvíce peněz, aby dlouho očekávané bitvy doslova dostaly každého z nás. A po tom, co jsme zhlédli minulé pondělí, si tím můžeme být jisti. O to víc jsme tedy nyní v očekávání obrovské závěrečné bitvy, která se snad odehraje mezi white walkery a postavami z Westeros.

ramsay-bolton-thrones3-1200x675

Nepředbíhejme ale. Pojďme si nejdříve shrnout, co se stalo v posledním díle a jaké teorie z toho vyvozují do epizody závěrečné. V deváté epizodě došlo k velké bitvě o Zimohrad, ve které se setkal zmrtvýchvstalý Jon Snow a hlavní záporák posledních několika sérií, Ramsey Bolton. Přestože v bitvě zemřelo několik důležitých kladných postav, jako třeba obr Wun Wun, dá se tentokrát příběh označit za téměř pohádkový – dobro totiž zvítězilo nad zlem a hlavní záporák padl. Ano, zlý Ramsey, jinak můj největší oblíbenec seriálu, zaplatil za své činy a scénaristé pro něj připravili hodně nepříjemnou a krutou smrt. Poté, co mu dal Jon Snow pořádně do nosu zemřel boltonský bastard v zubech svých vlastních psů. Au. Ideální smrt pro takového zlouna!

636020332813255966-GOT609-092915-HS-DSC-8858-1-

Co ale pozitivně naladěný devátý díl naznačuje pro finále? Už jsme si tak trochu zvykli, že poslední díl bývá smrtí hlavních postav, a to jak kladných, tak záporných, doslova napěchován. A nemyslím si, že tomu tentokrát bude jinak. Za rozkousání Boltona se tak můžeme „těšit“ na rozloučení se s několika „kladnými“ postavami. Atmosféra se přece musí vyvážit, takže nezbývá než tipovat, kdo v posledním díle seriál opustí. Já osobně sázím na Tommena, který mi v příběhu už začíná trochu přebývat. Otázkou je, jak by se se smrtí svého posledního dítěte vyrovnala Cersei, ale vzhledem k její věštbě smrti všech dětí to beru skoro jako jistotu. Velký otazník podle mě visí i nad Theonem Greyjoyem, který si myslím, že také svou úlohu v příběhu už splnil. Takových postav je ale v Hrách o trůny daleko víc.

20160602_ep609_Publicity_still_041.001413461

Co dál ještě můžeme od posledního dílu, i vzhledem k traileru čekat? Zcela určitě sehraje důležitou roli Malíček, který odešel z bitvy jako hrdina a spasitel a teď si bude chtít vybrat svou odměnu. Bude jí Sansa? Nebo myslí Malíček rovnou na trůn? Kolem tajemné Sansy se tyčí hned několik otázek. V šesté sérii vícekrát upozornila na to, že Ramseyho si ponese s sebou celý život. Může to snad znamenat, že je těhotná? A jaké důsledky to bude mít na situaci v Západozemí?

Budget-of-Battle-of-Bastards

U rudovlásek ještě zůstaňme a přesuňme se k čarodějce Melisandře. Podle ukázek se na ni bude Davos hodně zlobit vzhledem k tomu, že zjistil, že nechala upálit dceru Stannise, Shireen. Co jí za to provede je otázkou, ale ten kouzelný náhrdelník by jí mohl hodně chybět… Dořešit se musí i soud v Králově přístavišti.

Vzpomeňme si také na Sama z rodu Tarlyů, který ukradl svému otci meč a utekl z domova i s milovanou Gilly a malým Samem. Sehraje snad tlouštík důležitou roli v boji proti bílým chodcům? A odehraje se ve finálové epizodě dlouho očekávaná bitva mezi white walkery a obyvatelstvem Západozemí? A kdo se bitvy zúčastní? Zapojí se i Daenerys se svými ohnivými draky?

night king white walker hardhome game of thrones hbo.jpeg

Celkově je ale potřeba v posledním díle dokončit hned několik rozpracovaných příběhů a silně pochybuji, že se to všechno stihne. Proto budeme pravděpodobně na sedmou sérii rok zase čekat v podobném napětí, jako když jsme do poslední chvíle nevěděli, jestli Jon Snow přežije či odejde do věčných lovišť. Nezbývá nám, než se pohodlně usadit a užít si závěrečnou epizodu plnými doušky. Odpovědi na mnohé otázky přijdou, jiné ale určitě zůstanou ještě rok nezodpovězeny. Tak příjemnou podívanou 🙂

 

Foto: hbo.com

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestEmail this to someone

Komentáře obsahující útoky na třetí osoby, linky na externí zdroje (URL) a taky komentáře neobsahující názor k tématu článku nebudou publikovány. Děkujeme za pochopení a přejeme plodné diskuze.

« REKLAMA »