Ono by se jich tedy našlo určitě i víc, ale budeme skromnější a vyjmenujeme základní čtyři věci, s nimiž se ženy a muži potýkají v dlouhodobém vztahu.

Mít dlouhodobý vztah vyžaduje i nějaké to úsilí, trpělivost a umění dělat kompromisy. A i přesto se tu a tam vyskytne problém, který ženy naprosto vytočí. Některé problémy jsou nárazovější, jiné se do vztahu vkrádají postupně. Je jen otázkou, které jsou nepříjemnější a pro vztah nebezpečnější. Pojďme se tedy podívat na to, na co byste si měli dát pozor.

1. Přílišná pohodlnost a jistota

Znáte takové to chlapské povídání o tom, že ženská má být permanentně ve stresu a vždycky tak trochu nejistá? Ono by to možná mohlo fungovat i opačně. Protože muž, který si je svou ženou neochvějně jistý, si jí nejspíš tak úplně neváží a nevšímá si jí tak, jako by se každou chvíli trochu bál, že o ni přijde.

Protože to, že se přestanete bát toho, že byste o ni jednoho dne mohli přijít, je špatná cesta. Jakmile se se svou ženou sžijete natolik, že více než spolu žijete vedle sebe, je naprosto nutná nějaká změna. A to ani nemluvím o vytahaných trenkách, děravých ponožkách a dalších věcech, které se s postupem času stávají automatickými.

2. Automaticky očekávaný full-service

Prostě jako od maminky. A tak muž začne od své ženy vyžadovat podobné vymoženosti, kterých se mu dostávalo i doma v maminkovské náruči. Každá žena v sobě sice má jakési pečovatelské sklony, ale i ty mají své meze. A když to jednou přečerpáte, těžko se budete domáhat lepších služeb.

apartment-162212_1280

A navíc dospělí muži by se o sebe měli umět aspoň trochu postarat. A do toho postarání se můžeme směle zařadit třeba uklízení špinavých ponožek do koše se špinavým prádlem. Vaše máma to za vás sice třeba dělala, ale nemůžete přece pořád žít jen v jejím dokonalém stínu, ne?

[jetpack-related-posts]

3. Nerozhodnost a apatie

Aneb když už ale opravdu o všem musí žena rozhodovat sama. Ono je to sice pohodlné, nechat se jen tak táhnout a plnit jednoduché pokyny. Ale vězte, že jen málokterá žena vydrží dlouhodobé držení otěží. Skoro každé nakonec začne vadit, že musí rozhodovat za dva nebo více lidí a domýšlet následky nejenom svých činů.

A tak se pro jednou zkuste ujmout iniciativy a ten nedělní výlet nebo sobotní oběd aspoň vymyslete vy. Děkujeme.

the-strategy-1080527_1920

4. Hloupé a nesmyslné spory

Občas máme „den blbec“ každý a lze tak tolerovat, že možná nejste úplně nejlépe naladěni a doma se se svou polovičkou trošku pohádáte kvůli nesmyslům. Větším problémem je ale dlouhodobá ponorka, která vzniká třeba kvůli tomu, že spolu partneři tráví příliš mnoho času. Pak spolu nejsou schopni řešit problémy běžným způsobem, ale vzájemně se vytáčejí.

Pokud něco takového pociťujete, najděte si nějaké oddělené aktivity a dopřejte si oddech, protože dlouhodobě se takové dusno vydržet nedá.

Foto: Pixabay