Se svým nekonečným pískem, opevněnými rybářskými přístavy, oázou zeleně a pohořím Atlas jako strážcem v pozadí, Maroko patří k nejkrásnějším světovým destinacím vůbec.

Pobřeží i vnitrozemí nabízí nepřeberné množství turistických atrakcí, které by byla škoda nenavštívit. Prohlédněte si panovnická města Fás, Meknez a Marakéš, která představují nejlepší příklady islámské architektury, a pochopíte, proč je Maroko excelentní destinací pro všechny cestovatele.

Maročané jsou známí svou pohostinností. Potkáte spoustu přátelských lidí, kteří vaše cestování učiní příjemnějším a jednodušším. Na jaře hraje země nekonečnou zelení, období Ramadánu je zase zajímavým časem na návštěvu, mějte ale na paměti, že spousta restaurací a kaváren bude během dne zavřených. Pokud vám místní nabídne mátový čaj, posaďte se a užijte si ho. Mátový čaj je symbolem pohostinnosti této země a je drzostí ho odmítnout.

Morocco-a-Dream-Destination-19

Tanger, město na severu země u Gibraltarského průlivu, je startovním bodem pro všechny zahraniční cestovatele. První dojem. Brzy vás ale vítr zavane podél Atlantského pobřeží do kosmopolitní a známé Casablanky a rybářských měst Asalih a Essaouira. Již zmíněná města Marakéš, Fáz a Meknes jsou po dekády spolehlivými magnety na turisty. Starověké, úzké uličky ukrývají magická překvapení za každým rohem.

Maroko vás okouzlí, má to v povaze. Nevěříte? Podívejte se na následující fotografie a začněte plánovat svou další dovolenou.

Morocco-a-Dream-Destination-20 Morocco-a-Dream-Destination-18 Morocco-a-Dream-Destination-16 Morocco-a-Dream-Destination-15 Morocco-a-Dream-Destination-14 Morocco-a-Dream-Destination-13 Morocco-a-Dream-Destination-12 Morocco-a-Dream-Destination-11 Morocco-a-Dream-Destination-10 Morocco-a-Dream-Destination-8 Morocco-a-Dream-Destination-7 Morocco-a-Dream-Destination-6 Morocco-a-Dream-Destination-5 Morocco-a-Dream-Destination-4 Morocco-a-Dream-Destination-3 m

Zdroj: Amongraf