Setkáváme se s tím prakticky denně. Dámské lifestylové magazíny nám ukazují ideální život tak, jak by měl být. Abychom ho ale mohli žít, museli bychom se zbláznit.

Velmi často se v dámských magazínech o životním stylu a ženské individualitě dočítáme, že každá žena je originál a každá jedna by se tak měla mít ráda taková, jaká je. Což je sama o sobě krásná myšlenka, která utěší a zachrání nejednu ženu před dalekosáhlými pocity méněcennosti. Jenže zpravidla ještě v témže vydání narazíme na článek, který obsahuje zaručené rady a tipy, kterak do léta shodit klidně až sto kilogramů.

Není to úsměvné? Přinejmenším úsměvné to tedy je. A co to dělá z našich žen? Mají muži důvod se obávat, že po pár letech pečlivého pročítání dámských lifestylových magazínů budou mít doma nervní schizofreničku, která se v neustálé smyčce bude snažit přijmout sama sebe a zároveň zásadně zhubnout?

Doufejme, že až tak extrémní vývoj nehrozí. A doufejme, že české ženy jsou chytré a natolik sebevědomé, aby si z lifestylových časopisů vybraly jen to, co jim vyhovuje a s čím se osobně ztotožňují. Ono to s tím životním stylem je tak trochu jako s módou: Když přijde nový módní trend, není třeba jej hned přijmout za svůj. Mnohem lepší a dospělejší je vyhodnotit si, zda se nám nový trend hodí do našeho módního stylu a poté jej buďto začleníme nebo nahradíme nadčasovými módními kousky.

model-1208326_1920

Je zkrátka dobré brát lifestyle s nadhledem, jako inspiraci na zpestření vlastního života. Nikdo, a tím tuplem ani nějaký do jisté míry anonymní časopis, vám totiž nemůže radit, jak žít svůj vlastní život. Ona ta vize vnuknout ženám, že se mají mít rády takové, jaké jsou, ale být přitom štíhlé, sebevědomější a atraktivnější vlastně není zlá.

Ale co si budeme povídat. Častokrát působí více sexy žena, která svou postavu zase až tolik neřeší, ale dokáže být vtipná, sarkastická, zábavná, okouzlující, přitažlivá. Vystresované, hladové a nespokojené krásky s postavou modelky jsou sice na pohled atraktivní, ale vyhublý vzhled není vždycky všechno. Ale to už se bavíme o něčem jiném…

hat-984391_1920

Foto: Pixabay