Den matek nebo Mezinárodní den žen jsou běžnou součástí našeho života, nikdo je nerozporuje a většina z nás je také slaví. Naopak svátky směřované čistě jen mužům jsou stále víceméně raritou, kterou spíše z hecu než přesvědčení bereme na vědomí. Nezaslouženě. Muž hraje v životě rodiny důležitou roli.
Nikdo obecně nepochybuje o důvodech, které vedly zavedení Dne matek. Je to určitá forma uznání a poděkování za celoživotní péči a lásku, kterou jsme od neútlejšího mládí dostávali. A přiznejme si, že ne vždy to s námi musela být procházka rajskou zahradou. Nicméně, v každém okamžiku u toho byl také muž – táta. Už od okamžiku zplození hrál v našich životech neméně důležitou roli.

Den otcu s čokoládou

Táta Den je třetí neděli v červnu

Den otců není jen oslavou muže a jeho role v rodině, ale také vztahu mezi ním a dítětem. Otec totiž přirozeně představuje jinou autoritu, učí děti jiné dovednosti a vzorce chování než matka, a proto si děti váží otce z jiných důvodů než matek. A to je správné, a tak by to mělo v optimálním případě také být. Den otců se obecně slaví každoročně třetí neděli v červnu. Letos tedy 19. června.

Den otců s dědou
Jak oslavit Den otců

Muži mají jinou náturu než ženy, a proto také počítejte s tím, že co by udělalo radost jim, se naopak nemusí setkat s pochopením u mužů. Pokud jim chcete udělat opravdu radost, dejte jim na tento den volno od všech povinností – ať si v neděli dělají jednoduše, co chtějí. Chtějí si vyjet s přáteli na výlet, posedět v hospodě, surfovat na internetu anebo se jen válet v posteli? Nechte je, ať si to užijí.

Den otců s dcerou

Pokud jim chcete udělat radost i malým dárkem, zapomeňte na kytice a okázalosti. Stačí polibek od členů rodiny nebo něco sladkého na mlsání. Doporučujeme například Chmelinky od čokoládovny Carla. Jsou vyrobené z kvalitní hořké čokolády a plněné aktivním chmele – ano chmele, ale pivo to není. Chmel má zde významnou pozitivní roli na žaludek a je v optimálním chuťovém kontrastu s tradiční čokoládou.
Pokud má muž nějakého koníčka, je vhodné se zeptat jeho kolegů nebo známých, co by tak mohl ocenit. Tímto způsobem určitě vyberete něco přínosného, a co mu udělá velkou radost. Nicméně největším dárkem pro muže zůstává volnost a svoboda – i když by měla trvat jen jeden den. Na to nezapomeňte.
Pokud v rámci Dne otců oslavenec rozhodne, že jej chce strávit s rodinou, máte vyhráno – ušetříte 🙂
Tento den na mnoha kulturních památkách a dalších atrakcích mají většinou tátové vstup zdarma. Stačí trochu zapátrat na internetu.