Ať už máte volno po zkouškovém anebo začínáte pracovat, letní prázdniny jsou znamením uvolněné atmosféry pro každého. Využijte ji naplno.

Čekají vás dlouhé dny plné volna, které nevíte, jak využít? Anebo přemýšlíte, co podniknout po práci, případně jak si užít zasloužený víkend? Vyzkoušejte následující tipy, jeden po druhém, a užijte si nejlepší léto 2016!

1.       Uspořádejte piknik v parku!

Čerstvé šťavnaté ovoce a zelenina, domácí smoothies, ledové koktejly, grilované sendviče, je to na vás. Pozvěte přátele a místo hltání hektolitrů piva v zakouřené hospodě si užijte čerstvého vzduchu a zeleně.

picnic-1208229_1920

2.       Vyrazte na horskou túru

Nepotřebujete nadbytečné finance, abyste si mohli užít dobrodružství v přírodě. Které pohoří je k vám nejblíž? Nasedněte na vlak, přibližte se mu a pak se, sami anebo s kamarády, vydejte na vrchol.

3.       Vyjeďte na roadtrip do neznámé destinace

Jen vy, vítr ve vlasech a pohodová hudba v reprácích. Slunečný den a neznámá destinace. Nechte se překvapit, kam vás vaše auto zaveze, odbočte tam, kam byste jinak nejeli a uvidíte, jaká zajímavá zákoutí objevíte.

boot-839786_1920

4.       Objevte skryté vodopády

Víte, že máme v České republice několik desítek nádherných vodopádů? Zjistěte, který se nachází nejblíže k vašemu bydlišti, a vyrazte se pokochat přírodními divy.

5.       Kempujte v divočině

Můžete to spojit s roadtripem do neznáma anebo vycestovat vlakem, sbalit stan a postavit ho tam, kde vás nikdo nenajde (snad ani žádná zvířata). Probouzet se za zvuku přírody a nadechnout se po ránu čerstvého vzduchu bude stát za to.

6.       Pozorujte hvězdy

Nemáte čas nebo náladu odjíždět z domu někam příliš daleko? Za trochou romantiky stačí vyrazit i v rámci vašeho bydliště. Najděte místo, kde nesvítí pouliční osvětlení a vytáhněte svou drahou polovičku na pozorování noční oblohy.

travel-1426822_1920

7.       Uspořádejte promítání v zahradě

Máte zahradu? Tak máte způli vyhráno! Ještě si vypůjčte projektor, vyberte vhodný film, nachystejte popcorn a nápoje a pozvěte přátele do svého domácího letního kina.

8.       Navštivte farmu

Jste z velkého města a o fungování farmy nemáte absolutně žádné pojetí? Pokud nemáte kamarády na vesnici, využijte jeden ze zážitkových pobytů a vyzkoušejte si například romantické kydání hnoje.

9.       Jeďte na vodu!

Vždycky vám do výletu na lodi něco vlezlo? Neodkládejte to a přidejte se k přátelům na divokou jízdu. „Na vodě“ je možné všechno, tak připravte svou energii a hlavně játra.

10.   Kupte last-minute letenky

Překvapte svého blízkého anebo potěšte sami sebe. Sledujete portály, hledající levné letenky? Tak je konečně využijte a vyrazte prozkoumat třeba krásy Barcelony.

11.   Zorganizujte volejbalový turnaj

Anebo nohejbalový, tenisový či ve skákání přes překážky. Zkrátka využijte dobrého počasí a dostaňte lidi ven. Můžete soutěžit o věcné ceny anebo pozvání na následné pivo.

volleyball-713649_1280

12.   Vyzkoušejte vodní lyže

Nemusíte být u moře, abyste propadli této letní aktivitě. Jakmile si osvojíte základy, už vás z vody nedostanou. Léto a sport patří k sobě, tak spojte příjemné s užitečným.

13.   Naučte se něco nového

Vařit, skákat přes švihadlo anebo mluvit japonsky – je to na vás! Využijte teplé letní večery při sklenici vína anebo volný víkend pro naučení něčeho nového. Nikdy není pozdě začít se učit!

summer-895943_1920

14.   Pište si deník vděčnosti

Já vím, není vám pět. Nebylo by to ale fajn, ve světě, ve kterém se na nás ze všech stran valí nenávist, mít své vlastní místečko pozitivna? Na konci dne sepište tři věci, za které jste vděční. Zdravá rodina, zajímavá práce, pivo s dlouholetým kamarádem? Uvidíte, že experimentu nebudete litovat.

15.   Pozorujte východ slunce

Hvězdy už jste stihli a možná to všechno zvládnete po roadtripu do neznáma, kde se rozhodnete stanovat. Ať už takhle anebo po propařené noci, východ slunce nikdy neomrzí. Donuťte se přivstat si dřív (anebo pařit déle) a pozorujte se zatajeným dechem, jaká dokáže být příroda čarodějka.

Léto 2016 je jenom jedno. Využijte ho na plno, najděte si svůj letní song, poznejte nové lidi anebo travte více času s vašimi blízkými. Jednoduše si užívejte.

Foto: Pixabay