Je tam vedro a aligátoři. A k tomu spousta krásných míst, kvůli kterým by byla škoda Floridu minout.

Plánujete letní dovolenou? Pokud vám teplé počasí nedělá potíže a představa výhodných happy hours s margaritou v ruce nezní zas až tak nemožně, vyrazte objevit americký ráj. Co stojí za to navštívit?

1. Miami

Vidět Miami na tomto seznamu se dá celkem předpokládat. Představíte si dlouhé pláže, obrovské vlny, nekonečné party a spoustu skvěle vypadajících lidí? Vítejte v Miami! Největší město v jihovýchodní části Floridy a druhé největší v celém státě se rozkládá mezi bažinami národního parku Everglades na západě a Atlantským oceánem na východě. Většinu populace zde tvoří Hispánci a tak se připravte, že spíše než angličtinu, uslyšíte ze všech stran španělštinu.

cloudscape-967987_1920

Vyrazte na Miami beach, obdivujte místní art deco architekturu, brouzdejte přes Design district a objevte kousek Kuby ve čtvrti Little Havana.

2. Národní park Everglades

Z Miami je to do zeleného floridského ráje už jen kousek. Národní park v jižní části Floridy je známý především svými rozsáhlými mokřady a specifickou faunou i flórou. Návštěvníci berou Everglades útokem především díky aligátorům, které si mohou dokonce pochovat anebo na jiných místech ochutnat. Láká i místní vodní ptactvo, které je v parku značně rozšířené.  Národní park Everglades je z velké části pokryt mokřady, podél pobřeží je hustá mangrovová bariéra a tam, kde pevnina zasahuje do řeky, rostou palmy. Natrefit můžete kromě již zmíněných živočichů i na veverky, mývaly, jelení zvěř, rysa, vačice, želvy a spoustu druhů ryb.

young-alligator-58457_1280

Oblíbenou turistickou atrakcí jsou tzv. airboats, nebo-li vznášedla. Jedná se o lodě, poháněné vrtulí, které se pohybují bažinami a kanály rychlostí až 70 kilometrů za hodinu.

3. Key West

Pokud máte čas a spoustu peněz, vyrazte prozkoumat nejjižnější bod Spojených států na souostroví Florida Keys. Key West je asi šest kilometrů dlouhý ostrov ve Floridském průlivu. Bělostné písčité pláže, romantické palmy a dokonalé západy slunce dělají z Key West místo, které si zamiluje každý. Chcete vidět, jak to tak asi vypadá v Karibiku? Key West je skvělou kopií.

key-west-877340_1920

Čeká vás ale dlouhý výlet, jen z Miami je místo vzdálené čtyři hodiny, připočtěte rušnou floridskou dopravu a pochopíte, že krátký výlet to nebude. Pokud se ale rozhodnete ubytovat přímo na Key West, připravte si pořádně tučný obnos. Dovolená na nejjižnějším místě USA je drahým špásem i pro tamní obyvatele.

4. Kennedyho vesmírné středisko

Atrakce pro všechny děti ve vás, které stále doufají, že jednoho dne se stanou členy NASA a vyletí do vesmíru. Jestli chcete vidět, jak by tak vaše budoucí kariéra vypadala, prozkoumejte možnosti ve slavném Kennedyho vesmírném středisku. Na východním pobřeží Floridy byla vybudována největší americká kosmická základna Eastern Test Range, která má dvě části. Jižní polovina patřila vojenskému námořnictvu, které zde vybudovalo komplex Cape Canaveral Air Force Station, odkud startovalo mnoho raket Atlas, Titan a i první kosmické lodě. Severní část pak patří NASA, jenž si zde postavila Kennedyho vesmírné středisko.

nasa-1120002_1920

55 kilometrů dlouhé a deset kilometrů široké středisko je oblíbeným cílem turistů. Pracuje v něm okolo 17 tisíc lidí a má i vlastní centrum pro návštěvníky. Láká i na expozice, například historie dobývání kosmu, budoucnost vesmírných letů, IMAX kino a maketu raketoplánu Explorer v životní velikosti.

5. Naples

Jedny z nejkrásnějších obrázků floridských pláží získáte, když do googlu napíšete heslo Naples-Florida. Bílý písek, čirá a klidná voda, dlouhé romantické molo a západ slunce, ach. Naples je město s asi tři sta tisíci obyvatel, které je jedním z nejbohatších ve Spojených státech. Velká hustota osídlení a popularita Naples ale neznamenají zalidněné pláže – naopak! Naples beach byla jedna z nejklidnějších a nejméně navštěvovaných pláží, které jsme při našem cestování navštívili. A rozhodně patřila k těm nejkrásnějším!

13113949_204210163298884_1088460420_n

Foto: Pixabay