Utéct z deštivého Česka přímo do floridského ráje? Vyhněte se davům turistů a zamiřte do jednoho z následujících míst.

Anna Maria Island – místo, kde se zastavil čas

Nejsem zrovna člověk, který by se vyžíval v horku, slunci a plážích (asi si ťukáte na čelo, je mi to jasné, ale já mám přece jen radši hory, sníh a zimu!). Prázdninových letovisek už jsem pár navštívila a téměř na žádné se znovu nevrátila. Teď ale doufám, že Anna Maria Island jsem neviděla naposledy.

Za bujarými večírky a přeplněnými plážemi vyráží místní na pláž Clearwater. Jen o kousek dál, skryt před zraky pařících nadšenců, se nachází přírodní ráj. Anna Maria je pouhých dvacet minut cesty z města Bradenton a nabízí sedmimílový pás nádherných bělostných pláží.

IMG_0440

Při vjezdu do oblasti máte pocit, jako byste se ocitli v padesátých letech minulého století. Malé barevné domečky, tradiční restaurace a božský klid vás jednoznačně dostanou.  A kdyby ne, pořád jsou v záloze zmiňované pláže.

IMG_0417

Bílý písek, tyrkysová voda a její klidná hladina jsou skvělými lákadly ostrova. Návštěvníci sbírají mušle, plaví se na paddleboardu anebo užasle sledují kolem plavoucího delfína. Ano, vážně, nejsou to jen povídačky. Procházela jsem se zrovna po klidné pláži, když mě jeden z plavců upozornil, že několik metrů od nás plave delfín a to přece určitě nechci zmeškat. Ladné pohyby delfína krásně dotvářely mírumilovnou místní atmosféru.

Fort Lauderdale – Benátky Ameriky

Jen půlhodiny cesty od Miami se nachází jedno z nejkrásnějších míst Floridy. Fort Lauderdale je slavné pro své pláže, umění, kulturu a vyžití. Od nákupů na bulváru Las Olas po skákání do vln rozdivočeného moře až po jednu, dvě Margarity během klasické happy hour. Fort Lauderdale vás dostane. Díky početným kanálům si vysloužilo přezdívku Benátky Ameriky.

IMG_0973

Body sbírá i co se týče gastronomie. Máte chuť na mořské plody? Grilování při západu slunce? Anebo tacos do ruky? Stačí si vybrat a vychutnat si vynikající speciality třeba u jedné ze slavných pláží.

K městu takových pláží přiléhá přes 10 kilometrů. Fort Lauderdale je také hlavním jachtařským centrem, kde ve 100 přístavech kotví na 42 tisíc jachet. Od slavného Miami není pozadu ani co se týče nočního života. Naleznete zde přes 4 tisíce restaurací a 120 nočních klubů.

IMG_0918

Fort Lauderdale je skvělé také pro svou polohu. Nejen, že se z něj dostanete za chvíli do již zmiňovaného Miami, ale vyrazit odsud můžete i na jednodenní výlet do národního parku Everglades. Město je oblíbeným turistickým letoviskem, stačí se ale ubytovat na předměstí v Lauderdale-By-The-Sea a vyhnout se tak davům návštěvníků. Ubytování u jednoho z kanálů už je jen příjemné romantické plus.

Ať už pojmete návštěvu Floridy jako jeden velký roadtrip anebo se usadíte na pláži, uvedená města byste rozhodně neměli vynechat. A to říká člověk, který se před sluncem pravidelně ukrývá do stínu.