Pomalu se zdá, že se začátkem června doslova roztrhl pytel s nejrůznějšími akcemi, jejichž hlavním tématem je jídlo, dobré pití nebo třeba víno. A tak aby toho nebylo málo, tak kromě různých food festivalů, kterých se na přelomu května a června koná opravdu požehnaně, se můžete vydat i na několik eventů, které se právě na víno zaměřují exkluzivně.

2016-05-06 17.18.09

Jednou z mnoha událostí, které na nás v kalendáři mávají a kterou si rozhodně nenecháme ujít, je i jedinečná akce při příležitosti oslav 115. výročí Šlechtitelské stanice vinařské. Fantastickou atmosféru se skvělými kapelami si totiž člověk může užít uprostřed vinohradů, přímo u zrodu tohoto opojného nápoje.

Beatles revival, Ivan Mládek a vinná degustace

Na co všechno se můžeme těšit? Kromě vynikajícího vína, kterého mají ve vinařství Šlechtitelka už 115 let požehnaně, také na skvělý hudební program. Vystoupí třeba Ivan Mládek, skupina Turbo nebo Beatles revival. A děti také určitě nenecháme doma, je pro ně totiž připraven bohatý program, takže si budeme moct po celém týdnu konečně odpočinout a na chvilku vypnout a jen si vychutnávat svou skleničku moravského vínka.

Pořadatelé oslav z Velkých Pavlovic navíc vyhlásili amnestii na vstupné, takže návštěvě vinného ráje už opravdu nic nebrání. Nezapomeňte si tedy tuto akci i vy zapsat do diáře a dorazte už v pátek 10. června od 16 hodin do Vinařství na Šlechtilelce. Více informací o akci najdete zde.

Něco o… Šlechtitelské stanici vinařské Velké Pavlovice

2016-05-08 20.14.21

Šlechtitelská stanice vinařská se nachází ve Velkých Pavlovicích, městečku na jihu Moravy spojeném s vínem a meruňkami, které žije bohatým kulturním životem a zachováváním folklorních tradic.

Velké Pavlovice teplotně patří mezi nejteplejší oblast České republiky a leží na rozhraní Dyjského úvalu a prvních kopců Kyjovské pahorkatiny. Reliéf krajiny se vyznačuje výraznými sníženinami, zaoblenými hřbety, mělkými sedly a výraznou nivou říčky Trkmanky. Tato krajina je ideální pro pěstování révy vinné, která se zde podle písemných pramenů pěstuje již téměř osm století.

2016-05-06 17.26.34

Šlechtitelská stanice byla založena 12. dubna 1901 jako „Zemská révová školka“. Cílem bylo obnovit tradici moravského vinařství, která byla přerušena mšičkou révokazem, která během krátké doby zlikvidovala vinice v Evropě. Stanice od té doby prošla dlouhým vývojem a dnes se věnuje produkci hned několika různých odrůd, mezi nimi zde původním André, Aurelius a Agni. Společnost hospodaří na 50 ha vinic, na nichž je vysázeno 19 odrůd révy vinné.

Více informací najdete zde.

Komentáře obsahující útoky na třetí osoby, linky na externí zdroje (URL) a taky komentáře neobsahující názor k tématu článku nebudou publikovány. Děkujeme za pochopení a přejeme plodné diskuze.

« REKLAMA »