Nestíháte navštěvovat jóga studio anebo se před ostatními stydíte? Podle těchto jogínů můžete cvičit v klidu domova a zadarmo!

Jóga je oblíbenou sportovní aktivitou napříč pohlavími i generacemi. Má nespočet benefitů a tvoří skvělý doplněk k ostatním sportům, kterým se věnujete. Pokud nechcete shánět skupinové lekce ve vašem okolí anebo se vám třeba nechce utrácet, máme řešení. Pusťte si jednoho z následujících jóga youtuberů a najděte si toho svého.

1. LivestrongWoman

Máte příliš nabitý itinerář a sport se vám do něj vleze jen těžko? LivestrongWoman je skvělým zdrojem 12 minutových i kratších videí pro cvičence jógy. Své zde najdou začátečníci, pokročilí i již zkušení jogíni. Kanál obsahuje videa s cvičeními, která vám uleví od bolesti, pomohou zmírnit stres ve vašem životě a přinesou jednoduše pohodu. Podívejte se na LiveStrongWoman sami.

yoga-1313116_1920

2. Yoga by Candace

Tento YouTube kanál představuje jednoduchou a uklidňující jógu, která vám zpříjemní den. Pomůže tomu i uklidňující hlas cvičitelky Candace. Najdete zde 15 až 30 minutová videa na protažení, ale i krátké demonstrace, jak provádět určité asány. Candace zároveň radí při problémech s úzkostí a nespavostí. Yoga By Candace čeká na vás.

3. Fightmaster Yoga

Fightmaster Yoga nabízí 90 denní program jógy, který vám pomůže vytvořit si zdravou cvičební rutinu s 15 až 40 minutovými videi, lišícími se intenzitou a typem. Kanál obsahuje také playlisty pro cvičení HIIT a kardio, silová cvičení, flexibilitu a protahování, stejně jako krátké 10 až 15 minutové lekce, jemnou jógu, meditaci a programy pro začátečníky i pokročilé. Vyzkoušejte jógu s Fightmaster Yoga.

yogaa

4. JessicaSmithTV

Od jednoduchých cvičení po silový trénink, na JessicaSmithTv si vybere každý. Jessica nabízí jasné instrukce a vysoce kvalitní videa s 15 až 35 minutovými intervaly. Jako bonus se téměř na každém videu objevuje Jessičin francouzský buldoček Peanut, který cvičitelku bedlivě pozoruje a občas se do cvičení zapojuje. Podívejte se na JessicaSmithTV taky.

5. SaraBethYoga

Ať už rádi cvičíte jógu pro lepší spánek, flexibilitu anebo pro ranní probuzení, SaraBethYoga vám pomůže s čímkoliv. Vyzkoušejte třeba 7 denní výzvu, která nabízí každý den po dobu celého týdne 15 minutová cvičení. Cvičitelka je aktuálně těhotná, nabízí proto široký výběr cvičení pro ženy v očekávání. SarahBethYoga stojí za vyzkoušení.

yoga

6. Yoga with Adriene

Sympatická Adriene láká nadšence z celého světa na obrovský výběr videí a kompilovaných playlistů. Můžete si vybrat videa zaměřená na úbytek váhy, jógu pro začátečníky, běžce anebo jógu při cestování. Adriene postuje video každou středu, takže se vždy můžete těšit na něco nového. Podívejte se, jak nadšenkyně získává své fanoušky na Yoga with Adriene.

7. EkhartYoga

Široký výběr videí od minutových po více než hodinové nabízí EkhartYoga. Své si zde najdou senioři, těhotné ženy, úředníci, začátečníci, pokročilí, no prostě všichni. Pokud vás něco bolí, tento kanál má velice pravděpodobně řešení pro vaše trápení. Mrkněte na EkhartYoga.

yoga-20647_640

8.  Bad Yogi

Nemáte dokonalou postavu, ani nezvládáte dobře asány a jednoduše nejste perfektní? Bad Yogi cílí na nedokonalé cvičence a představuje kromě cvičebních plánů i fitness a stravovací tipy pro všechny „špatné jogíny“ z celého světa. Vyzkoušejte čtyřtýdenní plán s 20 minutovými videi anebo desetidenní výzvu pro zlepšení břišního svalstva na kanálu Bad Yogi.

9. PsycheTruth

Pokud toužíte po úbytku váhy, vyzkoušejte pětidenní jógu s 20 minutovými videi. PsycheTruth myslí i na začátečníky, stejně jako ty, co se chtějí trochu protáhnout před spaním anebo si ulevit od bolesti zad. Jestli patříte k některé z uvedených skupin, zamiřte na PsycheTruth.

yoga-1146280_1920

10. SeanVigueFitness

SeanVigueFitness je zaměřený zejména na muže. Představuje plnohodnotná cvičení jógy, ať už jste v časové tísni anebo máte spoustu času na dlouhou příjemnou aktivitu. Videa jsou rozhodně netradiční, Sean při jejich natáčení nosí baseballovou čepici, tenisky a má briliantní smysl pro humor. Určitě nebudete litovat, pokud kanál SeanVigueFitness navštívíte.

Chcete s jógou teprve začít anebo jste pokročilí, kteří nestíhají skupinové lekce? YouTube je skvělým zdrojem pro každého, kdo propadl cvičení jógy. Vyzkoušejte to taky!

Zdroj: YogiApproved.com, Pixabay