Pamatujete si, jak vaším největším dětským snem bylo bydlet ve svém vlastním domě na stromě? Pokud jste takový vlastnili anebo po něm jen neskonale toužili, zavzpomínejte na dětská léta s následujícími fotografiemi.

Někdo má kutilství jako koníček a vyrábí třeba malé postavičky pro děti. Někdo je sám dítětem a zároveň čarodějem, protože dokáže vytvořit něco, co vám prostě vezme dech. Zasněte se a představte si, že žijete v jednom z nejkrásnějších stromových domů světa.

1. Třípatrový tajemný dům na stromě v Britské Kolumbii, Kanada

amazing-treehouses-4

Proč se spokojit s jedním patrem, když můžete mít tři? Tento poklad je prý nejvyšším stromovým domem v Britské Kolumbii. A asi jich tam nebude málo.

2. UFO bydliště mezi stromy ve Švédsku

amazing-treehouses-16

Připadáte si, že jste v jiném světě? Po klasickém vzoru ptačího hnízda představil Swedish Tree Hotel tento UFO domeček.

3. Z lesa do oblak v letadlovém sídle na Kostarice

amazing-treehouses-12

Máte spoustu peněz na rozhazování? Joanne Ussary asi měla, protože ji stálo 2 tisíce dolarů zakoupení vintage Boeingu 727, další čtyři tisíce jeho přesunutí a 24 tisíc dolarů přebudování na luxusní Executive Suite 727 tree house. Vířivka v kokpitu letadla už je jen malým detailem, který vás nepřekvapí.

4. Ekologický ráj (znovu) na Kostarice

amazing-treehouses-7

Tento stromový dům je součástí komunity Finca Bellavista, která staví domy na stromě, jež jsou šetrné k životnímu prostředí a samoudržitelné. Celý areál má více než 600 akrů a jednotlivé domy jsou propojené visutými mosty!

5. Vajíčko uprostřed lesa v Kanadě

amazing-treehouses-13

Poté, co v 26 letech odešel do důchodu, se softwarový vývojář Joeal Allen stal tesařem a splnil si svůj životní sen „vytvořit něco cool“. To, že se objeví v mezinárodních designových magazínech, už asi ale nečekal.

6. Ministerský dům na stromě v Tennessee, USA

amazing-treehouses-3

Údajně největší stromový dům na světě můžete najít ve Spojených státech. Celý byl postaven z kultivovaného dřeva.

7. Designové překvapení v Ontariu, Kanada

amazing-treehouses-2

Okolí jezera Muskoka v Ontariu zdobí tento luxusní stromový domeček, který může konkurovat nejkrásnějším mini domům světa.

8. Zrcadlový zázrak ve Švédsku

amazing-treehouses-10

Připadáte si jako v jiném světě? Pokud ano anebo byste se do něj alespoň chtěli přenést a schovat se před zraky okolí, tento zrcadlový stromový dům vám k tomu dopomůže. Hurá za splněním dětských snů do Švédska!

Zdroj: What Doesn’t Suck