Polygamie v poslední době frčí, ale mohou si takový životní styl lidé finančně dovolit?

Že mnoho mužů hladce a elegantně vyřeší svůj vztahový problém milenkou místo toho, aby věc řešili jaksi primárně v místě vzniku, je jedna věc. Druhá věc, která už je méně zvažovaná, je ta, že finančně utáhnout dvě ženy je mimořádně náročné.

Ono už je totiž mimořádně náročné mít jednu ženu, že. Divadlo, kino, večeře, květiny, společná domácnost nebo tu a tam nějaké oblečení… A v případě, že náhle tyto výdaje násobíte dvěma, je to skoro na noční brigádu.

Ideálním řešením je samozřejmě milenku nemít a žít s jednou ženou – s níž pokud si muž nerozumí, je moudré se rozejít a věnovat čas a život jiné. Bohužel to mnohdy ale takhle jednoduché nebývá.

Druhé řešení by pak mohlo být nehledat si finančně náročné ženy, nýbrž skromné a hodné typy, které si na muže žijícího v paralelním vztahu nebudou klást nároky. Je ale jen málo, velmi málo žen, které jsou schopny takovýmto způsobem dlouhodobě žít.

heartsickness-428103_1920 - kopie

Většina z nich dříve či později zatouží po něčem pevnějším a definitivnějším, po vztahu, v němž by třeba právě původně tajná milenka měla výsadní postavení. A to dostává většinu nevěrných mužů do úzkých.

Čím hezčí milenka, tím vyšší náklady?

Možná by se mezi tím nepatrná přímá úměrnost dala najít. Abyste si totiž milenku udrželi dlouhodoběji, musíte si ji hýčkat a projevovat jí svou náklonnost i jinak než společně stráveným časem. A tak nakupujete pozornosti a vymýšlíte, čím ji potěšit.

Ještě prekérnější situace nastává, pokud se přesunete z roviny symbolických darů do darů věcných a hodnotných. Protože pak musíte ještě přemýšlet, jak doma vysvětlit úbytky v rodinném rozpočtu a na rodinném účtu.

Obecně by v pomyslném hýčkání mohlo platit, že není dobré si od začátku nastavovat vysokou laťku, protože postupně byste museli stupňovat své úsilí i finanční výdaje, což by způsobilo nemálo potíží a problémů.

magic-1285540_1920

Pro klid v duši

Tím, že si pořídíte nenáročnou milenku, která vám bude nahrazovat to, co vám v oficiálním vztahu chybí a vy jí za to budete na oplátku dávat něco, co bude výhodné pro ni, ovšem veškeré problémy nevyřešíte.

Při veškerém obdivu k mužům s dlouhodobými mileneckými vztahy není lehké žít dvojí život, který se díky paralelním vztahům stává poněkud schizofrenním. Není minuty, kdy by nebylo zapotřebí mít se na pozoru a prakticky v každou chvíli nad vámi visí Damoklův meč v podobě vyzrazení vašeho tajemství.

BREJK Girl Sue

 

Nehledě na to, že žít v paralelních vztazích vyžaduje opravdu silný žaludek, který naštěstí mnoho lidí nemá. A tak místo výdajů a propracovaných strategií týkajících se utajení milenky je možná jednodušší řešit vztahové problémy zpříma. Možná to krátkodobě nebude příjemné, ale uchrání vás to od dlouhodobého stresu z dvojího života, který je třeba striktně oddělovat.

Foto: Pixabay