Internet je přeplněný nejrůznějšími návody na zdravý životní styl a recepty, které zaručeně postaví na nohy úplně každého. A přitom je základní řešení možná jednodušší, než by se mohlo zdát. Obyčejná voda s vymačkaným citronem nám mohou významně vylepšit zdraví.

Tento návyk je hodnotný obzvlášť, pokud nemáte čas nebo náladu si každý den připravovat mimořádně zdravou a výživnou snídani. Ačkoli by to bylo samozřejmě dokonalé a utopické, moct si každý den dovolit posnídat zdravě, většina lidí si po ránu stíhá „uklohnit“ jen nějakou rychlovku.

Neznamená to, že byste neměli snídat vůbec, abyste byli zdravější. Ale i před rychlou snídaní je dobré si navyknout vypít sklenici studené vody s citronem. Proč? Minimálně vás osvěžující nápoj ráno probere a nastartuje do nového dne. A navíc vám pěkně popožene trávení a urychlí detoxikační procesy.

lemons-686918_1920

A kdybychom měli zacházet do ještě větších detailů, tak podle ajurvédské filozofie pití vody s citronem představuje očistný rituál.lemon-1024641_1920

Pravidelné pití vody s citronem vám tak třeba zlepší a ustálí trávicí procesy. Citronová šťáva například pomáhá při zažívacích obtížích, zmírňuje pálení žáhy nebo třeba nadýmání. Navíc má citronová šťáva podobné složení jako trávicí kyseliny, a tak se občas v žaludku jako pomocná síla hodí.

Velmi významné plus v pití vody s citronem nalačno každé ráno spočívá v okamžité hydrataci těla. Protože po noci je potřeba doplnit nějaké tekutiny a pokud se vám zrovna nechce pít čistou neslazenou vodu, je citronová varianta rozhodně lepší než slazená limonáda. Kromě zdraví a energie, kterou vám citron po ránu dodá, můžete navíc s postupem času sledovat změny třeba v podobě zkvalitnění pleti, která bude pevnější, jemnější a hydratovanější. Staré známé „jste to, co jíte“ prostě pořád platí.

lemon

Pití citronové šťávy po ránu má prostě nesporná pozitiva, která by se do jednoho jediného článku ani nevešla. Samozřejmě nemůžeme citronu přisuzovat všechny klady světa, ostatně ani od samotné konzumace tohoto citrusu nemůžeme čekat úplné zázraky. Ale na druhou stranu je pití citronové šťávy místo sladké limonády malým, ale vítaným krůčkem ke zdravější životosprávě.

Foto: Pixabay