Stejně jako ženy dokážou své mužské protějšky poměrně snadno vytočit, i muži jsou experti na věty, při jejichž vyřčení se každé ženě naježí vlasy na zátylku. Používáte některou z nich?

Některé věty jsou prostě zaručená vstupenka do domácího pekla nebo aspoň příslibem dlouhotrvajícího naštvaného ticha. A stejně jako muže vytáčejí hloupé otázky žen, i ženy jsou zkrátka a dobře na některé mužské projevy a dotazy alergické.

Ideálním řešením je se takových otázek pokud možno vyvarovat, protože svůj třeba původně dobrý úmysl jen těžko obhájíte. Tak se na to pojďme podívat.

1. Nepřibralas trochu?

Je to obligátní otázka, která navíc v souvislosti s tímto tématem vytane na mysli asi úplně každému. A proto jí patří čestné první místo a ujištění, že i kdyby vaše žena nepřibrala jen trochu, nýbrž přibrala hodně, tak touhle zdánlivě nevinnou konstatující otázkou rozhodně nedosáhnete sebekritické odpovědi.

02

Můžete jí zkusit začít vařit dietně, můžete ji nenápadně ponouknout ke společnému sportování, ale proboha nikdy se žádné ženy neptejte, jestli náhodou nepřibrala. Pokud to tedy není vyléčená nebo léčící se anorektička, pro níž je každé kilo nahoře takřka oslavou života.

2. Bude večer sex, zlato?

A obzvlášť, pokud k ní tuhle otázku směřujete přes horu nevyžehleného prádla a komíny neumytého nádobí, s nímž jí nemíníte pomoct. Protože s vidinou vší té práce se vaše drahá polovička nakonec nadšeně skulí do postele a sex bude to poslední, nač by ještě měla pomyšlení.

A nadto je ta otázka poněkud neobalená a neohrabaná. Právě u intimností je potřeba předehřívat, naznačovat, rozmazlovat. Jen málokterá na sex dostane chuť po takové otázce bez obalu.

3. Ty máš ZASE nové tričko?

Nebo sukni? Halenku? Kalhoty? Ano, je skvělé, že si toho všimnete, ovšem odsuzující a podezřívavý tón, kterým je ta otázka položena, zcela přehluší všechna pozitiva mužské všímavosti.

03

Co na tom, že si muži kolikrát vystačí se třemi triky na týden? Ženy potřebují hromadit oblečení, i když jejich dosavadní skříň praská ve švech. A vůbec, buďte rádi, že shromažďuje hadříky a ne ctitele.

4. Uklidíš tady trošku?

Protože ona si po celodenním kolotoči v práci chce na chvíli vzít volno a odpočinout si doma na gauči. Anebo ani na ten odpočinek není čas, má kromě práce spoustu restů k dodělání a úklid prostě pro jednou musí stranou. A takové připomenutí… je prostě k nezaplacení, pokud má dalších asi tak stopadesát věcí k dodělání. Myslíte, že ten nepořádek nevnímá?

5. Dneska jako nebude teplá večeře?

Aneb variace na domácí full service podruhé. A pokud vám teplé domácí večeře schází, můžete se v kuchyni angažovat také! Co je jisté, není úplně bezpečné se na teplou večeři vyptávat, pokud vidíte, že se vaše drahá polovička od rána nezastavila…

01

6. V tomhle chceš jako jít ven, jo?

Tak tohle je odvážné dráždění hada bosou nohou, protože touhle větou možná shazujete několik hodin pečlivě konstruovaný outfit, který ona podle svého názoru doladila do posledního detailu. Pokud se chcete na něco takového zeptat, ujistěte se aspoň, že všechny nebezpečné předměty, které by potenciálně mohla použít jako zbraň, jsou mimo její dosah.

Žít s ženami je pro muže složité a naopak ženy se s muži sžívají prakticky celý život. Není to lehké, ale bez sebe bychom asi tak tak docela být nemohli. Ale v rámci harmoničtějšího soužití bychom se mohli aspoň některých věcí vyvarovat… ušetří to spoustu času, hádek a ohrožení na životech.

Foto: Pixabay