Jaro s námi sice trochu špásuje a potvrzuje rčení „duben – jěště tam budem“, i když nadešel čas májový, čas lásky. Doufám, že vrtochy počasí se budou umírňovat, naše nálady do pozitivna zabarvovat a již brzy se dočkáme jara v plné výbavě a s ním i chuti objevovat, pořizovat, navštěvovat a prozpěvovat.

Chci vám tedy nabídnout tip, co navštívit, a pak už je jen na vás, co z toho objevit nebo dokonce pořídit a nakonec si z radosti z nových přírůstků zazpívat. Přijměte pozvání do Galerie Mánes na LEMARKET, ve dnech 21 – 22. května 2016. Jedná se o unikátní moderní tržiště, které svým návštěvníkům umožňuje poznávat kvalitní lokální produkty, služby a projekty a setkávat se přímo s jejich tvůrci. Dává prostor k sebeprezentaci kreativním lidem z Čech a Slovenska a zároveň tak veřejnosti nabízí „velké“ věci od „malých“ značek.

FullSizeRender

Tady si myslím najde každý toho svého favorita. A já samozřejmě cílím na dětičky, jak jinak. Takže tam budete mít možnost objevit pro své miláčky spoustu krásných kousků z dílen českých tvůrců, a to se cení. Je fajn podporovat místní trh, skvělé nápady našich šikovných českých (i slovenských) ručiček, odklonit se alespoň v čem to jde od konzumu a nápisů „Made in China“. Inspirovat děti k lásce k naší zemi i tím, že jim občas koupíme krásnou českou věc a podpoříme v nich hrdost a vztah k naší rodné hroudě, co nám, dospělým rodičům i bezdětným, často chybí.

IMG_3806

Dříve vládlo heslo, co je z Ameriky, je nejvíc! Už se to naštěstí pomalu mění a snad jednou lokální výrobky přesvědčí nás všechny, že TO nejvíc může pocházet právě od nás. V krásném místě u řeky, o víkendu – pevně věřím, že zalitém sluncem, tedy vyražme provětrat nejen jarní garderóbu, ale i trošku svou peněženku, nebo jen podráždit zraky náloží krásy a umu. Pro všechny věkové kategorie dětiček se tam jistě něco šikne. Pro nejmenší poupátka, co se zatím povalují a nejraději houpou, tam představí své skvostné houpací vaky „Hojdavak„. Pro batolátka šik kaťata a oblečky výhradně z biobavlny originálně pojaly prakticky dvě mámy na mateřské a jejich firma „Nadoma a Naven„, botičky a ponožtičky k zulíbání zase nabídne „Popout„, pro malé rošťáky skvělou nápaditou a pohodlnou módu „Ice ice baby“ od zavinovaček přes jejich barevně střídmé a tím báječně kombinovatelné oblečky z kvalitní bavlny.

IMG_3489

Pro ty, kdo dávají přednost heslu „kdo si hraje nezlobí“ zafungují jistě mazlící plyšáci „Koto“ z měkoučké bavlny nebo nápadité dřevěné hračky „Kutulu“ z dílny Fakulty designu a umění, založené na geometrii, pohybu a pestrých barvách. Nebo jen potěšme své chuťové smysly vynikající čokoládou „Ajala“ vyráběnou z výběrových kakaových bobů a dokažme svým dětičkám, že Kinder vajíčku už odzvonilo a je na čase se posunout na vyšší level… I čokoláda „Rozbíjím se“ může být důvodem, proč zajít na Lemarket, pořídit někomu skvělý dárek, kterým řeknete více, než slovy… A můj favorit „Naše Kaše“ zase může přesvědčit i malé zarputilé odpůrce snídaní či zdravé stravy, že to jde i bez cukru, barviv a přece jejich pusinky zažíjí hotový ráj.

FullSizeRender-2

Přeji vám všem radost z nadcházejícího týdne a plno pozitivních vjemů z víkendu v Mánesu!