Kuriózní situace a s nadhledem psaná zpráva pobavila v uplynulém týdnu naši redakci. Skupina zlínských studentů si totiž uspořádala tak trochu nedovolenou párty.

To by ještě nebylo nic k podivení, koneckonců studenti si podobné výstřelky můžou dovolovat, protože studium je jejich posledním obdobím života, kdy mohou svobodně a nezávisle revoltovat. Nicméně zlínští studenti za to vzali s pořádnou vervou. Svůj dobrodružný večírek si totiž uspořádali na cizí lodi uprostřed přehrady.

Když na ně přišli městští strážníci, začali studenti řešit situaci každý po svém. A jeden z nich se prostě pokusil policistům uplavat. Znáte to, chytnou vás policajti, a tak na začátku května skočíte do ledové vody a jednoduše jim uplavete.

policewoman-985044_1920

Je otázkou, zda je vtipnější celý příběh nebo samotná policejní svodka strážmistra Pavla Janíka, který do ní vložil veškeré své spisovatelské ambice i notnou část kreativity. Ti, kteří se občas s policejními svodkami dostávají do styku, vědí, že bývají neskutečně nudné, úřednické a šroubované specifickým policejním žargonem.

„Drkotání jeho zubů začalo připomínat slavnou scénu z velkofilmu Titanic.“

Studentům totiž jejich párty nedošla, a tak její konec doslavili na jedné ze služeben zlínské městské policie. Student, který chtěl situaci vyřešit skokem do vody své jednání policistům zdůvodnil tím, že „poslední dobou neví, co si má o policii myslet, protože nevěří Zemanovým policistům„. Celou svodku si ke svému pobavení můžete pročíst zde.

Z nedůvěry v Zemana zoufalý skok do vody?

Policisté se od mladíka mimo jiné dozvěděli to, že v místě bydliště mladíka je skákání do vody na začátku května zcela běžné. Nakonec však ale přiznal, že je mu nepatrná zima a vzal zavděk termofólií z rukou podle svých slov nedůvěryhodných policistů.

Z mladíkova jednání by se mohli mimo jiné poučit leckteří politici. Řešení českých politických nesrovnalostí jednoduchým, leč rázným a dobrovolným skokem pod ledovou hladinu by možná v tom pomyslném českém politickém rybníčku vyčistilo nejeden nános bahna.

A tady vidíme hned dvě ponaučení. Kvůli nesouhlasu s českým prezidentem není nutně zapotřebí skákat do vody. I když by se to v případě jeho zvolení na další volební období mohlo ukázat jako nosná protestní akce. I Zemanova policie se tu a tam vyznamená a nabídne nevěřícímu nebožákovi termofólii na zahřátí.

A druhým ponaučením by mohlo být, že když pijete alkohol a cítíte se být v poněkud podroušeném stavu, nevykládejte si se zlínskými městskými strážníky a držte se při zemi. Protože nikdy nevíte, kdy se z vás vlivem jejich kreativity stane večírková hvězda republiky. A buďte rádi, že v těch svodkách nejsou zveřejňovaná jména… I když, za takový pompézní květnový skok do přehrady bych se možná nestyděla ani já.