Z thajského Bangkoku nebo kambodžského Siem Reap se na malý „přistávací“ ostrov naproti ostrovu Ko Kut letí malým letadélkem, kterým Soneva Kiri disponuje. Resort je součástí skupiny Soneva, jejíž zakladatelé, manželé Sonu a Eva, mají na svědomí i resorty Evason a proslulé resorty a spa Six Senses.

Kiri the beach4 by Helicam_Balanced

Soneva Kiri jsme navštívili velmi krátce po návštěvě bývalého maledivského Soneva Gili. Vzhledem k tomu, že jsou si všechny resorty, které navrhovali Sonu a Eva, nesmírně podobné, přílet do Soneva Kiri byl velmi příjemným „návratem domů“. Přijíždíte do velmi přírodně založených zelených rájů s domečky postavenými z opracovaného lokálního dřeva. Nábytek a ostatní vybavení jsou vyrobeny ve stejném duchu, především ze dřeva a materiálů, které jsou lokálně dostupné. Jediné, co jejich resorty pak odlišuje, je pro každý resort specifická barva polštářků.

Pokud máte rádi přírodní materiály, nutně netrváte na ultra moderním designu a dokážete ocenit splynutí s okolím, pak je Soneva Kiri určitě destinací, kam se budete rádi vracet. Jen je třeba sezónně počítat s vyšší spotřebou repelentu: ta souvisí s tím, že se v těchto eco-friendly resortech nepoužívají chemikálie k hubení hmyzu.

Soneva Kiri 2BR Junior Beach Pool Retreat (V.7) exterior by Asit Maneesarn_Balanced

Po příjezdu na ostrov jsme byli hned po vylodění přivítáni našim vlastním „Pátkem,“ neboli Mr./Mrs. Friday. Jde o koncept rozšířený mezi těmi nejexkluzivnějšími resorty, kde se o každou vilku stará jen jeden člověk, který o své hosty pečuje po celý jejich pobyt na ostrově. Zajišťuje pro ně veškerý komfort od úklidu přes objednávání večeří až například po organizaci výletů. Váš „Pátek“ Vás i odveze „buggynou“, pokud nejste zrovna milovníci cyklistiky a nevyužijete kola, které má každý host k dispozici.Kiri Junior Beach Retreat_Balanced

Resorty a spa, které založí Sonu a Eva (z jejich jmen také vznikl název Soneva), vždy kladou důraz nejen na kvalitu svých služeb, ale i na používání ryze přírodních přípravků a terapií. Věnují se ajurvédě, dechovým cvičením, meditaci, józe a podobným přístupům nejen k péči o sebe sama, ale i k životu samotnému.

Kiri Bay View Pool Bath Tub by Antonina Gern_Balanced

Vzhledem k tomu, že na Sonevě velmi rádi recyklují a chovají se „ekologicky“, tak zde také pěstují své vlastní potraviny a zakládají si na jejich kvalitě a používání. Je velmi zajímavé si od „místních“ nechat vysvětlit a názorně ukázat jak zpracovávají rostlinný odpad, filtrují vodu, nebo například i pěstují houby.

Rozhodně stojí za to vyzkoušet všechny restaurace, které resort nabízí. Jde o pestrou směsici, kde si každý najde to své. Nejlákavější je pro nás Evropany samozřejmě autentická thajská strava. Určitě si nezapomeňte dát thajský papájový salát a obligátní čerstvé kokosové ořechy!

Mezi „gastrozážitky“ ovšem bezesporu patří především jejich domácí čokolády a zmrzliny, které mají v resortu k dispozici celý den ve vychlazené prosklené místnosti, která Vás občas zláká i natolik, že se vydáte na cestu z vilky jen pro „něco na zub“.

Kiri Junior-Beach-Retreat_Balanced

Rádi Vám o resortu řekneme více a připravíme pro Vás nabídku dovolené na konkrétní termín!

www.travelart.cz

facebook.com/travelartcz

instagram.com/travelart.cz