I ten nejpříšernější den může nakonec skončit příjemnou koupelí se spoustou pěny. Právě taková očistná koupel má jedinečnou moc smýt z nás všechny stresy uplynulého dne. Proč si ji tedy nedopřát, že?

Není moc skvělejších věcí než se po náročném dni ponořit do spousty bublin a nechat se hýčkat horkou vodou, která postupně odplavuje nepříjemné myšlenky a navozuje v nás pocit příjemného prázdna. Čtěte, co spojuje všechny milovníky horkých koupelí.

1. Varhánky na denním pořádku

Málokdo je totiž ochotný vylézt z vyhřáté vany po patnácti minutách, aby se mu nezačala svrašťovat kůže na bříškách prstů nebo na patách. A proto s každou koupelí vycházíte s úplně rozmočenou kůží. A co je nejhorší? Že se na takovémto koupelovém rituálu velmi snadno vytváří závislost.

A tak do vany lezete den za dnem, protože všechny dny jsou náročné a vy se potřebujete odreagovat a zrelaxovat. Od každodenního koupání vás odradí akorát doplatek za vodu. A i tak to odrazení dlouho nevydrží.

bathing-918720_1920

2. Šampaňské a jahody chutnají jinak

Respektive chutnají jinak, než obvykle. Protože dát si společnou koupel se šampaňským a jahodami se řadí k vrcholům požitkářství. Jedinou nevýhodou kombinace vychlazeného šampaňského a horké vody je to, že jej vypijete poměrně hodně za poměrně krátkou dobu. A vlivem té horké vody tak může váš večer skončit dříve, než jej stihnete dokončit se vším všudy.

3. Rozmočené stránky

Pokud patříte mezi milovníky koupání se, tak je velmi nepravděpodobné, že byste si mohli archivovat své oblíbené časopisy. Většina z nich má totiž úplně rozmočené rohy stránek, protože nejlépe se vám čtou o samotě ve vaně. A totéž platí pro oblíbené knížky, od kterých se nemůžete odtrhnout ani na dobu koupání.

A ti odvážnější a šikovnější už mají dokonce zkušenosti s utopeným telefonem…

beauty-1308691_1920

4. Soli a pěny není nikdy dost

Je jedno, že vlastně pořádně nevíte, k čemu přesně co slouží, důležité ale je mít ve vaně co nejvíce bublinek. A totéž platí i o koupelové soli, zkrátka a dobře, tyto přípravky se ve vaší domácnosti spotřebovávají enormně rychle. Alespoň ale vaši přátelé bezpečně vědí, čím vás mohou obdarovat k narozeninám, Vánocům a dalším příležitostem.

A už jste vyzkoušeli šumící kapsle a sopky do koupele?

5. Dovolenou vybíráte podle koupelny

Protože koupelna se sprchovým koutem do dovolené snů nepatří. I při bookování romantických víkendů bedlivě prohlížíte stránky hotelů a penzionů, abyste zjistili, jestli se budete moci po každém dni pohodlně „naložit“. Anebo ideálně rovnou hledáte a připlácíte za pokoje s vířivou vanou, protože od romantické dovolené nebo víkendového povyražení prostě chcete víc.

Ono to koupelové radování sice není levná záležitost, ať to vezmeme z jakéhokoli pohledu, ale rozhodně to stojí za to!

body-913908_1920

Foto: Pixabay, Pexels