Vytváření dobrých filmů je těžká dřina, přičemž skoro všechno záleží na dobrém a nosném příběhu. Ale ani to ostatní se nevyplatí podceňovat.

Například výběr talentovaných a dobrých herců, kteří dokáží knižním dialogům vdechnout život a poutavý náboj, může být pro film klíčový. Protože špatní herci by mohli celé filmové úsilí úplně zazdít. No a samozřejmě v neposlední řadě záleží na kostýmech, líčení a lokaci a scenériích, které se ve filmu objevují.

A právě ty scenérie jsou mnohdy neskutečně důležité. Možná si to neumíme ani představit, kolik práce může dát třeba vytvoření několik záběrů. Protože pokud si příběh žádá umístění do lokace, která nikde na světě neexistuje anebo je nemožné knižně popsanou lokaci realisticky vytvořit či napodobit, je třeba pracovat s miniaturou.

Zběhlí filmoví dekoratéři tak vytvoří miniaturu lokace, v níž se bude odehrávat filmový děj, a za pomocí řady triků se příběh přenese právě do prostor zmenšeniny a to dokonce tak dokonale, že divákovo oko podvod mnohdy ani nepozná. Filmoví dekoratéři stojí za vytvořením opravdu velké spousty dechberoucích hollywoodských scén a bylo by škoda se nad nimi nepozastavit. I když to možná raní srdce nejednoho filmového fanouška.

Podívejte se s námi do neuvěřitelného a kouzelného světa filmových triků a dokonalé fikce!

Zlaté oko

AD-Famous-Movie-Scenes-That-Were-Actually-Amazing-Miniature-Models-01

Počátek

AD-Famous-Movie-Scenes-That-Were-Actually-Amazing-Miniature-Models-02

Pán prstenů

AD-Famous-Movie-Scenes-That-Were-Actually-Amazing-Miniature-Models-03

AD-Famous-Movie-Scenes-That-Were-Actually-Amazing-Miniature-Models-04 AD-Famous-Movie-Scenes-That-Were-Actually-Amazing-Miniature-Models-05 AD-Famous-Movie-Scenes-That-Were-Actually-Amazing-Miniature-Models-06 AD-Famous-Movie-Scenes-That-Were-Actually-Amazing-Miniature-Models-07 AD-Famous-Movie-Scenes-That-Were-Actually-Amazing-Miniature-Models-08

Pátý element

AD-Famous-Movie-Scenes-That-Were-Actually-Amazing-Miniature-Models-12

Útěk z New Yorku

AD-Famous-Movie-Scenes-That-Were-Actually-Amazing-Miniature-Models-13 AD-Famous-Movie-Scenes-That-Were-Actually-Amazing-Miniature-Models-14

Superman se vrací

AD-Famous-Movie-Scenes-That-Were-Actually-Amazing-Miniature-Models-15

Harry Potter

AD-Famous-Movie-Scenes-That-Were-Actually-Amazing-Miniature-Models-16

Braindead – Živí mrtví

AD-Famous-Movie-Scenes-That-Were-Actually-Amazing-Miniature-Models-20

Indiana Jones

AD-Famous-Movie-Scenes-That-Were-Actually-Amazing-Miniature-Models-23

Zdroj: Architecture & Design