Jste taky závislí na sladkém, jako já? Pokud do toho ještě rádi cestujete, určitě si nenechte ujít jeden z následujících dezertů.

Závislost na čokoládě je prý stejná jako závislost na kokainu. Nevím, co je na tom pravdy, rozhodně si ale myslím, že se lépe žije s pár kily navíc než v ústavu pro léčení závislostí. Pokud do sebe nehrnete jednu sladkost za druhou (k čemuž občas nemívám daleko), tak stačí jinak vyvážený zdravý životní styl a sladké hříchy si tak můžete odpustit. Vyrazte za nimi do světa!

1. Rasmalai

Indický dezert Rasmalai se dá přeložit jako „nektarový krém“. Vyrábí se z kuliček indického cottage sýru „paneer“, nasáklých odtučněným mlékem, jež připomíná šlehačku. Tento jemně sladký dezert se podává vychlazený a získá zajímavou příchuť, když se posype kardamonem a šafránem. Podle variant je vršek Rasmalai ozdobený mandlemi, mletými pistáciemi anebo sušeným ovocem.

Ras_Malai_2 (1)
Foto: Shaharbano

2. Banoffee Pie

Anglie jako země původu něčeho opravdu chutného? Že to nezní věrohodně? Zatímco cestovatelské stereotypy zavrhují ostrovní kuchyni, milovníci sladkého už dávno objevili její nejskrytější chutě. Klasická verze dezertu je složená z husté vrstvy karamelu, šlehačky a kousků banánu. To vše je položené na rozdrcených sušenkách a máslovém základu. Nezní sice jako něco extra nového, při jeho ochutnání ale pochopíte, že jste našli další závislost.

Banoffeepie
Foto: Glen MacLarty from Sydney, Australia

3. Oliebollen

Nizozemské „olejové koule“ nezní zrovna lákavě, jméno ale v tomto případě klame. Dezert, podávaný tradičně na oslavu nového roku, tvoří smažené donuty, plněné rozinkami a obalené v moučkovém cukru. Od roku 1993 se dokonce v Nizozemsku pořádá soutěž o nejlepší olejnatou kouli. Pravděpodobně vám pořádně promastí žaludek, ale zkusit se určitě musí.

Oliebollen
Foto: Teunie

4. Basbousa

Tuto sladkost najdete ve všech zemích Blízkého východu, její původ se ale přikládá Egyptu. Basbousa je velmi jednoduchým dezertem, který se po upečení namočí do sladkého sirupu. Vyrábí se z krupice, vajec, másla a kokosu. Při experimentování se navíc přidává voda z růží či pomerančů a blanšírované mandle na ozdobu.

Basbousa2
Foto: Aldousari

5. Brigadeiro

Brazílie poprvé ochutnala tento recept, když v roce 1945 brazilský politik a vojenský představitel Brigadeiro Eduardo Gomes kandidoval do úřadu. Díky své atraktivitě si získal srdce žen napříč celou Brazílií, které začaly vybírat příspěvky na jeho kampaň tím, že prodávaly tento chutný dezert. Ačkoliv Gomes volby prohrál, čokoládové sladkosti se staly natolik populárními, že se pojmenovaly Brigadeiro na jeho počest. Čokoládové lanýže jsou vyráběné ze sladkého kondenzovaného mléka, kakaového prášku a másla. Měkké a bohaté, tyto čokoládové kuličky jsou na závěr obaleny v čokoládových posypkách.

Brigadeiro
Foto: Mayra (Maych) on Flickr

6. Maple Taffy

Odkud jinud by měl pocházet javorový dezert, než z Kanady. Tento dezert navíc vyhrává cenu za nejjednodušší přípravu sladkého potěšení široko daleko. Stačí uvařit javorový sirup na přibližně 112 stupňů Celsia a pak jím polít čerstvý, čistý sníh. Jakmile začne hmota tuhnout, obaluje se na dřevěné tyčinky, jako lízátko.

Foto: SimonP

7. Milk Tart

Jihoafrický dezert se v originalitě svého názvu příliš nepřetrhl, body ale získává svou chutí. Tento mléčný dezert je vyroben z mléka, cukru, mouky a vajec. Jeho historie sahá do 17. století, kdy se poprvé Holanďané usadili na Mysu Dobré naděje v Jižní Africe. Samotný dort připomíná tradiční nizozemské chutě, skořicový posyp je ale výsledkem jihoafrického obchodu s Indonésií.

Melktert
Foto: DimiTalen

8. Castella

Ačkoliv je Castella jedním z nejoblíbenějších japonských dezertů, své kořeny má původně v Evropě. Do Nagasaki ji přivezli portugalští misionáři a představili asijskému státu medový piškotový moučník, který se okamžitě stal populárním, zejména díky své dlouhé životnosti, díky čemuž tvořil součást stravy japonských námořníků. Castella neobsahuje máslo, „roste“ pouze díky vaječné pěně.

Castella,made_in_nagasaki-city,japan
Foto: katorisi

9. Baklava

Žádný seznam světových dezertů by nebyl kompletní bez turecké baklavy. Tenké vrstvy Filo těsta, prokládané nasekanými oříšky, namočené v sirupu, jsou zárukou závislosti. Alespoň té mojí. Baklava byla v minulosti výsadou bohatých lidí a do dnešního dne existuje v turečtině fráze „nejsem tak bohatý, abych mohl jíst baklavu každý den“. To já sice taky ne, ale v každodenním pojídání baklavy v Turecku mi to nezabránilo.

Baklavas
Foto: Eylem Başak Ekinci – Flickr

10. Suspiro de Limeña

Až z Peru pochází dezert, představený poprvé v roce 1818 v knize „Nový slovník americké kuchyně“, která jej nazvala královským potěšením Peru. Suspiro de Limeña lze přeložit jako „povzdech ženy“ – tedy zvuk, který uděláte, jakmile ochutnáte tuto vynikající sladkost. Základ lepkavého dezertu tvoří „manjar blanco“, tedy směsi mléka, mandlí a kukuřičného škrobu. Zdobí se sněhovou pusinkou, napuštěnou portským vínem a na závěr se ještě posype skořicí.

Suspiro_de_limeña

Taky se vám sbíhají sliny? Při cestování nemusíte jen fotit architektonické skvosty a krásy přírody, ale můžete objevovat i zázraky kuchyní z celého světa. Pokud vám tedy celou dobu prší, není lepšího místa ke sledování kapek deště, než z cukrárny. Dobrou chuť.

 

Foto: Wikipedia