Chcete také začít s jarní očistou anebo udělat svůj jídelníček zdravějším? Vyzkoušejte to s následujícími koktejly.

Každý den jsme vystaveni stovkám chemikálií, pesticidů a dalším rakovinotvorným látkám. Ať už je to skrz naši stravu anebo z okolí, pro naše tělo to není dobře. Tyto látky nám mohou nepříjemně zkomplikovat život, je proto dobré čas od času vystavit své tělo detoxu. Nejlepším způsobem je pít detoxikační drinky. Budete překvapeni, jak obyčejný nápoj může zmírnit nadýmání, zlepšit úbytek váhy a celkový vzhled vaší kůže, přidat vám energii a dobrou náladu.

Dobrá zpráva, že tyto detoxikační drinky jsou jednoduché na přípravu. Tak s chutí do toho.

1. Zázrak pro hubnutí

Skinny-Wonder-4-1024x745-1024x745

Plodiny jako okurek, citron a zelená jablka jsou známé svými osvěžujícími účinky. Navíc pomohou vašemu tělu bojovat s chemikáliemi a volnými radikály.

Rozmixujte velkou sklenici vody s třemi kousky jablka a okurku, dvěma kousky citrónu, ždibcem máty a spoustou ledu. Můžete začít pít hned, efektivnější ale bude, když nápoj necháte chvíli uležet, aby se šťávy promíchaly. Užijte si tento zázrak 2-3 krát denně.

2. Citrónovo-zázvorový ranní detox

lemon-ginger-detox-cup

Ráno dělá den a proto záleží, jaké bude to vaše. Proč ho nezačít s detoxikačním čajem? Nechte vařit vodu a pak do ní přidejte kousky celého citronu, malý kousek loupaného zázvoru a špetku kurkumy. Nechte směs vyluhovat asi půl hodiny a pak si nápoj užijte studený anebo si ho klidně znovu ohřejte. Zázvor a kurkuma jsou skvělými pomocníky pro snižování zánětů v těle a pomáhají chránit před rakovinou a srdečními obtížemi.

3. Posilovací detox – šťáva růžové dámy

Pink-Lady-Skinny-Detox-Power-Juice-2

Drinky, které jsou bohaté na maliny, jablka a grepy přinášejí spoustu výhod. Maliny jsou skvělým zdrojem železa a draslíku a zlepšují váš imunitní systém a metabolismus. Jablka podporují funkci jater a jsou plné vitaminu A. Grepy jsou skvělým zásobníkem vitaminu C. Přidejte je všechny do jednoho detoxikačního drinku a stane se z vás superhrdina.

4. Detox drink z melounu a kajenského pepře

Watermelon-Detox-Juice-Main-658x1024

Pokud máte rádi něco trochu ostřejšího, tento nápoj je pro vás. Meloun je plný vitamínů A a C a je ideálním pomocníkem pro boj s nadýmáním. Kajenský pepř zrychlí váš metabolismus a pomůže vám spalovat kalorie rychleji. Jen 4 hrníčky melounu,  malá špetka pepře a dva hrníčky vody a rozmixovat.

5. Rozmarýnovo-grepová detoxikační voda

IMG_5957-1024x1021

Rozmarýn už dávno není jen přísadou při vaření, je ideální ingrediencí pro váš detox drink. Patří do stejné rodiny jako máta a je protizánětlivý a pomáhá regulovat metabolismus. Výhody grepu začínají už když si k němu přivoníte. Toto ovoce vám pomůže při hubnutí. Nakrájejte půlku grepu, přidejte pár trochu rozmarýnu a nechte drink usadit přes noc.

6. Zelené detoxikační smoothie

green-detox-smoothie-21-576x864

Žádný seznam detoxikačních drinků by nebyl kompletní bez zeleného nápoje. Špenát a celer dávají tomuto koktejlu barvu, zatímco ananas, banán a limetka vylepšují chuť. Získáte spoustu železa, Vitaminu A a C a draslíku. Špenát je plný vitamínů, zlepšuje kardiovaskulární zdraví a je protizánětlivý. Pokud se ale na jeho konzumaci v drinku zrovna necítíte, začněte s tímto koktejlem – díky ostatním ingrediencím chuť špenátu vůbec nepocítíte!

Zdroj: The Daily Positive