Existuje nízkonákladové cestování, klasické cestování, obchodní cestování a elitní cestování. Mnohem, mnohem výše je ale ještě jedna kategorie – megabohaté cestování.

Je to přesně ten typ cestování, ke kterému patří soukromý tryskáč a osobní šofér. Cestování typu „mám mazlíčka tygra a projde mi bez problémů, když mu dám někoho k večeři“.

Cestování podobného rázu si proto žádá odpovídající ubytování. Žádné hostely ani sdílené koupelny. Jedná se o ubytování ve stylu Vlka z Wallstreet. Ubytování na způsob „potřebuji někde strávit noc, zatímco můj otrok vyčistí jachtu od zbytků kokainu„.

Asi chápete, co máme na mysli. Tohle jsou nejdražší hotely světa. Podívejte se, jak to vypadá v ubytování, jehož cena na jednu noc bez problémů převyšuje roční příjem většiny zemí světa.

1. Hotel Connaught, Londýn

shot2 003

Za 23 500 dolarů na noc získáte vlastního komorníka a menu vytvořené šéfkuchařkou Helene Darroze, oceněnou Michelinskou hvězdou. Pronajímaný apartmán lemuje balkon s výhledem na jednu z nejluxusnějších londýnských čtvrtí Mayfair.connau

Pro představu, jak opulentní je tato britská kráska – existují příběhy o tom, jak komorník letěl do Paříže poté, co si hosté zapomněli v hotelu boty anebo historka o muži, který chtěl své manželce uvařit večeři a za tajnými dveřmi mu radil michelinský šéfkuchař.

2. Prezidentské apartmá v Hotelu Cala di Volpe v Porto Cervo, Itálie

Hotel-Cala-di-Volpe-matador-seo

V ceně 26 000 dolarů za noc nabízí prezidentské apartmá tři ložnice, solárium, soukromý bazén a posilovnu.

Hotel-Cala-di-Volpe-matador-seo-2

Každá ložnice má svou vlastní vířivku a extra velké sprchy.

3. Shangri-La apartmá v hotelu Shangri-La Bosphorus, Istanbul

Shangri-La

26 385 dolarů zajistí zájemcům apartmá v nejvyšších patrech hotelu s výhledem na Bosporus.

shangri-la-matador-seo-2

V koupelnovém zrcadle je zabudovaná televize. Pokoj má tři terasy, které nabízí výhled v podstatě na celé istanbulské panorama.

4. Prezidentské apartmá v Mandarin Oriental, Šanghaj

Mandarin-Oriental-matador-seo

Velkolepé apartmá ve slavném hotelu vyjde na 26 450 dolarů za noc. Dvoupokojový apartmán s vlastním vinným sklípkem a výhledem na šanghajská panoramata.

mandarin-oriental-matador-seo-2

K dispozici máte samozřejmě komorníka a check-in i check-out je na vás. Hotel zmiňuje, že si v apartmá můžete užít celých 24 hodin. No to bychom tedy doufali, za tu cenu…

5. Královské apartmá v Hôtel Plaza Athénée, Paříž

Athenee-Paris-matador-seo

Královské apartmá je největším hotelovým pokojem v Paříži a to za 27 000 dolarů, které by klidně jinak pokryly náklady na studium menší rodiny.

athenee-Paris-matador-seo-2

V zrcadlech je opět zabudovaná televize a všechny výšivky jsou prováděné zlatou nití. V podstatě tedy platíte za blízkost zlatu.

6. St.Regis Villa, St.Regis Mauricius

Regis-Mauritius-matador-seo

St.Regis Villa je největší vilou ostrova a pronajmout si ji můžete za 30 000 dolarů na noc.

regis-mauritius-matador-seo-2

Obsahuje vířivku, lounge, soukromého kuchaře a bar. Dále vila nabízí, že diskrétně splní všechna hostova přání.

7. Královské apartmá v St. Regis Saadiyat Island, Spojené arabské emiráty

Regis-Saadiyat-matador-seo

Za 35 000 dolarů na noc představuje královské apartmá největší hotelový pokoj v celých Emirátech. Nabízí komorníka, dvě podlaží a soukromé divadlo.

Regis-Saadiyat-matador-seo-2

Dále obsahuje bazén a herní místnost. Hlavní ložnice zabírá většinu prostoru a nabízí výhled na oceán.

8. Královská vila v Grand Resort Lagonissi, Athény

Langonissi

Královská vila, za 35 000 dolarů na noc, hostila i Mela Gibsona a Leonarda DiCapria. Můžeme jen předpokládat, že ne ve stejnou dobu, protože situace snese jen určité množství kokainu a alkoholu v jeden čas. Vila má dvě hlavní ložnice, každá s mramorovou koupelnou, včetně ubikace pro komorníka.

Langonissi-matador-seo

Privátní masážní salón, soukromý bazén a výhled z patra na oceán jsou součástí.

9. Podkrovní apartmá v Grand Hyatt Cannes Hôtel Martinez

Hyatt-Cannes-matador-seo

Za 37 500 dolarů na noc nabízí apartmá výhled na záliv v Cannes. Samozřejmě, že ze soukromé vířivky. A k tomu dvě velké ložnice.

Hyatt-Cannes-matador-seo-2

Překvapivě, na rozdíl od ostatních hotelů uvedených v tomto seznamu, neuvádí Grand Hyatt Cannes Hôtel Martinez adjektiva typu „opulentní“, „luxusní“ a podobné, ale naopak „WiFi“, „čisté ručníky“, „okna, která se dají otevřít“. Nenechte se ale mýlit, podle Billionare.com se jedná o čtvrtý nejdražší hotelový pokoj na světě.

10. Ubytování u majitele Hilltop Estate, Laucala Island Resort, Fidži

Laucala-matador-seo-1

Nejen, že tato vila stojí 40 000 dolarů za noc, nemůžete si ji jen tak zarezervovat. Musíte požádat o privilegium zaplatit za ni peníze, za které byste si pořídili dost slušné auto. A to jen za jednu noc.

Laucala-matador-seo-2

Celý ostrov je vlastněn majitelem Red Bullu a obsahuje 25 vil, tahle je ale tou nejlepší. Nabízí panoramatické výhledy na oceán, masáže, projížďky na koni na pláži a můžeme se jen domnívat, že snad i lov nejsmrtelnějšího živočicha na světě – člověka. Soukromý šofér, chůva a kuchař už jsou jen naprostou samozřejmostí.

11. The Ty Warner Penthouse ve Four Seasons, New York

ty-warner-matador-seo

Za cenu 45 000 dolarů za noc se dostanete do nejvýše položeného hotelového pokoje v New Yorku, který nabízí 360 stupňový výhled na město. Součástí je obrovská knihovna. Hotelový pokoj ubytuje ale pouze tři osoby a jedno dítě a řekněme si upřímně, jediným dítětem, které tady může být ubytováno, bude tak leda princ George.

Ty-Warner

12. Nebeská vila v Palms Resort, Las Vegas

palms-sky-matador-seo

40 000 dolarů za noc v tomhle komplexu znamená osobní prosklený výtah, skleněné lázně, suchou saunu a 24 hodinový servis komorníka.

palms-sky-matador-seo-2

13. The Burj Al Arab, Dubaj

jumeirah-matador-seo

Katalog luxusních hotelů by nebyl kompletní bez ikonické budovy v Dubaji. Zatímco ostatní hotely se na seznam dostaly zejména proto, že nabízí nemožně drahé a luxusní apartmá, The Burj Al Arab se sem dostal pouze proto, že nabízí předražená apartmá.

jumeirah-matador-seo-2

Všechny nabízené pokoje jsou duplexy a nejlevnější se nabízí za 2 000 dolarů na noc. Bez daní a poplatků.

PIC103

Vybavení? Venku se můžete pohybovat v Rolls-royce, Mercedesu anebo helikoptéře. Anebo využít služeb komorníka. Navštívit můžete jeden že čtyř bazénů či soukromou pláž.

14. The Shahi Mahal Suite v Raj Palace Hotel, Jaipur, Indie

Raj-Palace

45 000 dolarů. Za noc. 6 ložnic, soukromé divadlo, knihovna, vlastní kuchyňský personál. Skvělá destinace pro členy královské rodiny, padouchy z Bonda anebo jiné bohaté zločince na útěku.

15. The Royal Penthouse Suite v Hotelu President Wilson v Ženevě, Švýcarsko

Hotel-President-Wilson-matador-seo

Asi 68 000 dolarů za noc si od vás vyžádá luxusní švýcarský hotel za nejdražší hotelový pokoj světa. Hosté jako Bill Gates anebo Michael Douglas tak měli k dispozici soukromý výtah, tělocvičnu a kulečník. A k tomu panoramatický výhled na Ženevské jezero.

Hotel-President-Wilson-matador-seo-2

Dobrá zpráva je, že apartmá ubytuje až 6 hostů (disponuje sice dvanácti ložnicemi, ale přece nenechají své hotelové hosty mačkat, že), takže si cenu můžete rozdělit se svými dalšími komicky bohatými kamarády.
Zdroj: Matador Network