Aneb co je moc, to je prostě někdy příliš. Čtěte, čím si ženy rozhodně u mužů obdiv nezajistí. Máte nějaké další tipy?

Někdy se snaha zalíbit se setkává místo pozitivních ohlasů s opačným výsledkem. Ne že by se takovýchto prohřešků dopouštěly všechny ženy, ale tu a tam se něco podaří prakticky každé. Řeč je ale o opravdu nevkusných záležitostech, od nichž by měla upustit opravdu každá žena.

1. Příliš výrazný make-up

Jen u máločeho platí pořekadlo, že méně je někdy více, tak, jako v tomto případě. Ženy ve snaze vypadat dokonale občas trošku ujedou. A snaha překrýt všechny nedokonalosti pleti i výrazu mohutnou vrstvou make-upu k tomu rozhodně patří.

Taktéž zvýraznění očí se může obejít bez toho, aniž by ženy vypadaly jako pandy. Mnohdy totiž stačí málo ke zvýraznění přirozené krásy. Je jasné, že muži sice prohlašují, že žena je krásná přirozená a demonstrují to na tom, že nechtějí plastikové barbie, ale pravda je někde mezi tím.

wonder-woman-533663_1920

A zcela zásadním prvkem, který můžeme zařadit k líčení, je nepřirozené obočí. At už vytetované nebo nakreslené… Dvě tlusté černé čáry přes celé čelo nepřidaly na kráse zatím ani jedné ženě.

2. Neupravené vlasy

Vlasy jsou tak trochu zrcadlem naší životosprávy. To, že žijeme nezdravě, se projeví na jejich vzhledu i kvalitě. A mimoto, i kdyby měly některé ženy sebekvalitnější životosprávu, tak fakt, že si vlasy po ránu ani nerozčešou a vytvoří z nich ledabylý drdol alá vrabčí hnízdo, jim na atraktivitě nepřidá.

Ženské vlasy by prostě měly působit upraveně, jemně a vábit k bezděčnému pohlazení, nemyslíte si?

3. Legíny

To je ode mě tak trochu střelba do vlastních řad, protože legíny považuji za nadmíru pohodlné. Ale na druhou stranu se rozhodně nedají považovat za plnohodnotný kousek oblečení, mimo jiné zejména třeba proto, že většina legín je průsvitných.

Což o to, pokud si legíny natáhne krásná sportačka s pevným zadečkem, tak se za ní na ulici neotáčejí jen muži, ale také se závistí v očích i mnohé ženy. Bohužel, legíny jako plnohodnotný kus oděvu si na sebe jsou schopné obléci také ženy, jejichž typ postavy s podstatou legín jaksi nekoresponduje. thick-373064_1920

A pohled na prosvítající kalhotky velikosti malého cirkusového stanu a rýsující se celulitida není pěkný pro nikoho.

4. Příliš malé džíny

Nebo jakékoliv jiné kalhoty, z nichž nad horním okrajem přetéká špíček. Tohle se prostě nedělá. A jako působením zákona schválnosti si žena s přetékajícími boky přes kalhoty alá muffin oblékne přiléhavé tričko, které tento nepřívětivý efekt navíc zdůrazní. V takovém případě už chybí jenom vykukující obligátní trojúhelníček tanga kalhotek vyšponovaných až k lopatkám.

5. Samoopalovací krémy

Není nad to vypadat jako mrkev. A ať už etikety na těchto krémech slibují cokoliv, stejně po jejich použití pleť působí oranžově. Ostatně ani opálení nachytané v soláriu nevypadá úplně přirozeně, ale do jisté míry záleží na tom, nakolik se do toho po kráse toužící žena „položí“. Pořád ale platí, že je tisíckrát lepší alabastrová pleť než vypadat jako mrkev.

6. Umělé přikrášlování

Nemusíme si hned představovat prsa jako melouny, ale i takové odvážlivky se najdou. Mluvíme o umělých řasách, napletených pramíncích vlasů a pěticentimetrových nehtech hrajících všemi barvami.

Řasám, které víří vzduch při pouhém mrknutí už snad nikdo naletět nemůže. Nehledě na to, že takové řasy s trochou štěstí a velkým úsilím nositelky vypadají hezky první tři dny po aplikování, a po zbytek času vytvářejí do různých stran trčící nevzhledné chomáčky.

lady-912378_1280

Špičaté nehty o nevkusné délce? A podtržené křiklavými aplikacemi? Nevím, kdo by o sevření takového pařátu stál. No a umělé vlasy? Jistě, je to určité řešení v případě, že se žena nedokáže smířit s tím, že patrně nikdy nebude majitelkou bujné a dlouhé kštice. Ale neskutečně moc záleží na kvalitě vlasů i na kvalitě provedení. Ony ty levnější varianty totiž vážně vypadají jako chemlon.

7. Piercingy

Dá se s trochou štěstí říct, že době piercingů už odzvonilo. Ale před deseti lety zažívalo tohle zkrášlování neuvěřitelný boom. Ženy nosily kroužky v obočí, v nose, na rtech, v jazyce a bůhvíkde ještě. Řada z nich měla také propíchané uši skrz naskrz, protože bylo in mít ucho ověšeno nejméně deseti malými náušnicemi.

No, dejme tomu, že maličká vkusná a téměř neviditelná piercingová ozdůbka na obličeji ještě ujde. Ale řekněte sami, znáte dneska někoho takového?

girl-287138_1280

8. Hloupost

Aneb po vzoru letošní České Miss by některé ženy opravdu udělaly lépe, kdyby vůbec nemluvily. Ne že bychom se chtěli navážet do některé konkrétní dívky, ale je fakt, že některé prostě vypadají lépe na plakátě.

Protože ať je žena sebevíc krásná, vždycky do velké míry záleží na tom, co má v hlavě. Něco na té vnitřní kráse asi opravdu bude.

Foto: Pixabay