Šedý kancl vás nudí a chcete raději procestovat svět? Spojte vaši cestovatelskou vášeň s kariérou a staňte se digitálním nomádem.

Pojem digitální nomád válcuje poslední desetiletí cestovatelský svět. Dříve nespokojení zaměstnanci v nudných pracích si plní své sny a poznávají všechny kouty naší zeměkoule. Uvelebeni v houpací síti na nejkrásnější thajské pláži ťukají do notebooku a vykonávají stejnou práci, kterou ostatní dělají z tolik nenáviděné kanceláře. Závidíte jim a chcete se taky přidat do řad digitálních nomádů? Podívejte se, jak na to.

1. Buďte skvělí v práci, kterou můžete dělat odkudkoliv

Perfektním příkladem je programování. Stačí vám kvalitní notebook a práci se můžete věnovat, kde se vám zachce. Nespokojte se ale s tím, že jste jen průměrní. Musíte být dokonalí. Dejte do svého úsilí maximum, aby bylo poznat, že víte, co děláte.

home-office-336378_1920

2. Najděte si zemi, která je laxní ohledně pracovních víz

Existují. Některé země tolik neřeší podmínky pracovních víz, dokud ovšem neberete práci místním lidem. Pokud se vám nepoštěstí, budete muset vaši destinaci opustit každé tři měsíce. I to ale někdy digitálním nomádům stačí. Však můžete rovnou vyrazit za dalším dobrodružstvím.

3. Našetřete si

Možná jste sice ulovili několik parádních klientů, kteří vám zajistí dostatečný výdělek na dlouhou dobu, ale než se tak stane, potřebujete finance do začátků. Platbu můžete obdržet klidně až za dva měsíce a i když je život v takovém Thajsku o poznání levnější, bez peněz se existovat nedá ani tam. Vytrvejte proto ještě chvíli ve své nudné práci, neutrácejte za zbytečnosti a našetřete si na svůj vysněný život.

12965289_1538158669812612_629502939_n

4. Staňte se nenahraditelnými

Pokud se snažíte přesvědčit svého zaměstnavatele, aby podpořil váš nový životní styl, budete muset zabrat v práci a stát se nepostradatelnými. Musíte do toho dát všechno a dát tak svému zaměstnavateli najevo, že buď bude souhlasit s vaší prací ze zahraničí anebo dáte výpověď. Pokud jste natolik dobří, že o vás nebude chtít přijít, odpověď je jasná.

5. Zbavte se zbytečností

Prodejte své auto a byt, neplaťte nájem v době, kdy jste pryč. Ujistěte se, že vaše domácí výdaje jsou co nejmenší. Při cestování spolu nevozte zbytečnosti, ale pouze věci, které opravdu potřebujete.

bali-992566_1920

6. Dodržujte deadliny a odvádějte skvělou práci

Nenechte se příliš unést krásou přírody země, ve které se zrovna nacházíte. Anebo ano, ale nezapomeňte, že nejste jen cestovatel, teď už jste digitální nomád a máte tak stejné povinnosti jako zaměstnanec anebo člověk na volné noze. Dodržujte včas závazky, které máte ke svému zaměstnavateli či klientům a odvádějte vynikající práci. Půjde vám to určitě lépe, pokud k ní usednete po ranním plavání v oceánu a popíjet budete smoothie z čerstvého tropického ovoce.

11910199_1687188454835609_1470398238_n

Stát se digitálním nomádem zní jako sen. Čeká vás život v ráji, poznávání celého světa a zážitky, na které se nezapomíná. Samozřejmě má tento životní styl i své stinné stránky, ale o tom zase jindy. Odhodlejte se a splňte si své sny.

Foto: Pixabay, Instagram