Jestli čekáte poučky typu „pracuj tvrdě“, „riskuj“ či „rozšiř své obzory“, nemusíte se bát. Na obecné řeči zapomeňte a přečtěte si, jak doopravdy najít cestu k úspěchu.

1. Udělejte si domácí úkoly

Pamatujete si, jak na střední více jak polovina spolužáků kašlala na domácí úkoly a pak si stěžovala, jak byl test těžký? A víte, co? V reálném světě po škole je to úplně stejné. Pokud učitel úkoly neznámkuje (tzn. šéf vám neřekl, že je máte udělat), většina lidí je neudělá.

Nelekejte se, neznamená to, že máte „ujít extra míli“ a doufat, že si někdo všimne vaší snahy. Ani se nevzdávejte svého osobního života na úkor pracovního. Čeká vás schůze o možném rozšíření trhu? Udělejte si domácí úkol a na jednání buďte nejvíce informovaným člověkem. Získala vaše firma právě vlivného klienta? Udělejte si domácí úkol a ujistěte se, že klient za své peníze dostane dvakrát tolik.

home-office-336378_1920

Úspěch nezávisí pouze na tvrdé práci a doufání v nejlepší. Je to o využívání příležitostí tam, kde je ostatní nevidí.

2. Upřednostněte sport

Cože? Nedává vám smysl, co upřednostňování sportu dělá v článku o obchodním úspěchu? Nedivte se, je prokázáno, že existuje spojení mezí fyzickou aktivitou a finančním úspěchem. A to díky několika důvodům: Lidé, co jsou fit, lépe vstřebávají nové informace. Mají více energie a jsou produktivnější. Zvyšování fyzické úrovně vede ke zvyšování sebevědomí, což zlepšuje výkon. Fyzicky aktivní lidé jsou považováni za atraktivní, získávají proto více pohovorů, které vedou k lepším pracím a větším výdělkům.

Pokud nejste zrovna nadšení sportovci, nemusíte se bát. Vyžeňte z hlavy obraz instagramové fitness idyly a začněte pomalu. Důležité ale je se hýbat.

crossfit-534615_1920

3. Buďte si jistí tím, kam míříte

Pokud jste spokojení s tím, že půjdete tam, kam vás vítr zavane, je to vaše věc. Nechejte se unášet a třeba se dostanete na celkem dobré místo. Pokud si tím ale chcete být jistí, musíte definovat, co pro vás znamená úspěch.

Jaký je váš další krok?

Co je vaším cílem?

Co vám k tomu pomůže?

Je to 15 nových klientů měsíčně? Výdělek o deset tisíc vyšší? Je to na vás, pokud si ale neurčíte, co je vaším cílem, mnohem hůře toho pak dosáhnete.

4. Podpořte lidi kolem sebe

Realita 21. století je taková, že úspěchu nikdy nedosáhnete ve vakuu. Idea „self-made“ milionáře je zcestná. Váš úspěch bude vždy spojen s ostatními, ať už to jsou vaši spolupracovníci, lidé, kteří si kupují váš produkt anebo ti, kteří vytvořili ekonomický systém, jehož výhod nyní požíváte.

Lidé kolem vás buď pomohou vašemu úspěchu anebo vás svedou z cesty. Nemohou diktovat váš život, ale rozhodně ho ovlivní. Když se soustředíte pouze na sebe, necháváte svůj úspěch na stole. Jakmile začnete podporovat ostatní, znásobíte své šance.

stand-up-866733_1920

Nefunguje to ale jako smlouva. Neznamená to, že pokud podpoříte kolegu, získáte práci snů. Je ale pravda, že lidé, kteří podporují ostatní v dosahování jejich snů, nikdy nebudou mít nouzi o to, že jim laskavost bude chtít někdo vrátit.

5. Nakládejte dobře se svým časem

Neznamená to, že máte pracovat X hodin týdně a vyhradit si Y hodin na odpočinek. Pokud chcete pracovat 20 hodin týdně, poslužte si. Jestli máte svou práci opravdu rádi a chcete se jí věnovat 70 hodin týdně, běžte do toho.

Za žádnou cenu se ale nestaňte člověkem, který chce pracovat 50 hodin týdně a pracuje 30. Nebuďte tím, kdo chce upřednostnit odpočinkový čas a v kanceláři stráví 65 hodin za týden. Nedovolte, aby váš čas vyprchal během aktivit, které vlastně vůbec dělat nechcete.

clock-650753_1920

Čas, který vám utíká, tak dělá po velkých kusech. A jsou to přesně ty kusy, které byste našli u prohlížení Facebooků, sledování nesmyslných seriálů nebo koukání do zdi.

Buďte se svým časem důslední. Je to nejvzácnější zdroj, který máte.

Plané řeči vám k úspěchu nepomohou. Zkuste konečně začít něco dělat a odměňte se úspěšným životem.
Zdroj: The Daily Positive, Pixabay