Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestEmail this to someone

Vyfotit dobrý snímek není žádná sranda. Přesto se človek po zapnutí počítače a prohlížení fotografií, které najde na nejrůznějších webových stránkách, nemůže ubránit pocitu, že jeho fotky z dovolené zkrátka stojí za nic.

Jak je to možné, že stojíte na stejném místě jako ostatní fotografové, fotíte ze stejného úhlu, ba dokonce i za stejného počasí, ale váš obrázek není nikdy tak dobrý jako ty, které se podaří ostatním. To přece nemůže být jen tak. Pokud pomineme techniku, jelikož v dnešní době lze vytvořit skvělý snímek i z každého trošku kvalitnějšího chytrého telefonu, vězí za tím hlavně starý známý Photoshop.

Ano, ten se nepoužívá jen k upravování křivek modelek a odstraňování vrásek. Pořádnou úpravou většinou prochází i snímky z cestování, přírody nebo obyčejné relaxační dovolené. A přitom to nemusí být žádná věda. Stačí pár naprosto jednoduchých triků a úroveň snímku se z amatérské posune hned o stupínek výš.

Peter Stewart je mezinárodně publikující fotograf s tisíci followery a miliony zhlédnutí profilu. Zároveň je také photoshopovým kouzelníkem, takže pokud chcete vědět, jak na to, je Peter ten pravý, aby vám to vysvětlil a ukázal. Na následujících snímcích před a po“plastické operaci“ ve Photoshopu jasně pochopíte, jaký rozdíl dokáže tato šikovná pomůcka udělat.

Rád se v digitální fotografii určitým způsobem přibližuji fantastickému a surreálnímu vnímání,“ říká sám Peter. Používá techniku s názvem bracketed multiple exposure, která mu umožňuje zachovat světlé detaily z různých fotografií, které pak spojí do jednoho snímku. „Tyto vzorky před a po jednoduše slouží k zdůraznění toho, jaká je síla Photoshopu,“ dodává.how-photographers-photoshop-their-images-landscape-photography-peter-stewart-3-57037e55af8d9__880 how-photographers-photoshop-their-images-landscape-photography-peter-stewart-4-57037e5819645__880 how-photographers-photoshop-their-images-landscape-photography-peter-stewart-5-57037e5a55aae__880 how-photographers-photoshop-their-images-landscape-photography-peter-stewart-6-57037e5c1c30d__880 how-photographers-photoshop-their-images-landscape-photography-peter-stewart-7-57037e5e061c3__880 how-photographers-photoshop-their-images-landscape-photography-peter-stewart-8-57037e600168c__880 how-photographers-photoshop-their-images-landscape-photography-peter-stewart-9-57037e626ec79__880 how-photographers-photoshop-their-images-landscape-photography-peter-stewart-10-57037e650148c__880 how-photographers-photoshop-their-images-landscape-photography-peter-stewart-11a how-photographers-photoshop-their-images-landscape-photography-peter-stewart-12a how-photographers-photoshop-their-images-landscape-photography-peter-stewart-13a-2 how-photographers-photoshop-their-images-landscape-photography-peter-stewart-13a how-photographers-photoshop-their-images-landscape-photography-peter-stewart-15a how-photographers-photoshop-their-images-landscape-photography-peter-stewart-22b how-photographers-photoshop-their-images-landscape-photography-peter-stewart-26 how-photographers-photoshop-their-images-landscape-photography-peter-stewart-27 how-photographers-photoshop-their-images-landscape-photography-peter-stewart-28 how-photographers-photoshop-their-images-landscape-photography-peter-stewart-29 how-photographers-photoshop-their-images-landscape-photography-peter-stewart-30 how-photographers-photoshop-their-images-landscape-photography-peter-stewart-57037ff3822fa__880

Zdroj: boredpanda.com

 

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestEmail this to someone

Komentáře obsahující útoky na třetí osoby, linky na externí zdroje (URL) a taky komentáře neobsahující názor k tématu článku nebudou publikovány. Děkujeme za pochopení a přejeme plodné diskuze.

« REKLAMA »