Stát se milionářem do svých třiceti je na dnešním trhu práce mnohem odlišnější, než to bylo před 10, 15 či 20 lety. Je to totiž jednodušší.

Alespoň to tvrdí Dale Partridge, úspěšný a světově známý podnikatel, který je ve svých devětadvaceti letech dolarovým milionářem. „Nemám sice doslova milion dolarů na svém bankovním účtu, ale všechna má aktiva (dům, auta, akciový kapiál, úspory atd.) jsou dohromady vyšší než milion,“ vysvětluje Partridge. A tady je jeho příběh, jak zbohatnout.

fall-163496_1280

Jak se to těm mladým boháčům podařilo? Co je na tom za tajemství, že v tak mladém věku si vytvořili obrovský majetek? Dale Partridge připravil seznam strategií, které vypozoroval u mladých milionářů.

Velmi brzo si stanovují priority

„V roce 2002 jsem byl pouhým žákem základní školy. Ale věděl jsem naprosto jistě, jak chci, aby můj život vypadal, až mi bude 30. Kde chci žít, jestli budu ženatý a budu mít děti, zda nastoupím na vysokou školu anebo odstartuju byznys. Jaký druh svobody budu mít a další,“ popisuje Partridge.

V den promocí si sepsal svou osobní misi a vizi. Kopii si dal do auta a zrcadla ve své koupelně. A pak o tom začal uvažovat.

business-idea-1240830_1920

Co to bude stát, aby mohl dosáhnout své vize? Jaké chování si musí osvojit? Jakým způsobem má nakládat se svými penězi? S jakým typem dívky má randit? Nic nenechal náhodě.

Ač se tento postup může zdát příliš strukturovaný, je to přesně ten způsob vytváření priorit, který dělá rozdíl mezi tím, kdo získá svobodu, bohatství a úspěch, a kdo ne.

Jsou zapálení fanatici

Jeden citát říká: Posedlý je slovo, které líní lidé používají k popisu odhodlání. Partridge zmiňuje, že slova posedlý a milionář jdou ruku v ruce. Je to jako nemoc, kterou chcete chytit. Závislost ve své nejčistší podobě a zároveň zvladatelná svými největšími vítězi.

business-561388_1920

„Já jsem fanatický ve všem, co dělám. Dnes jsem se procházel s kamarádem, který se mě ptal, jestli mě někdy oslovilo hraní her. Moje žena rychle odpověděla – Ne, Dale měl vždycky strach, že pokud se dá na hraní her, vezme mu to spoustu času od dosahování svých životních cílů. Měla pravdu. Má extrémní odhodlanost poznamenala mé mládí spoustou obětování a ztracených zkušeností. Je to ale také důvod, proč si má rodina může užívat děti, jezdit na dovolené a pracovat pouze, když se nám zachce,“ zmiňuje Partridge.

business-idea-1240825_1920

Velmi dobře nakládají s penězi

Chce to unikátní stupeň disciplíny a geniality zvládat spravování peněz v tak mladém věku. Obzvláště pokud pocházíte z rodiny, která to nikdy moc dobře neuměla.

dollar-499481_1920

Mladí milionáři musí umět dobře žít i pod svou úroveň. Neberou si půjčku, ať se děje, co se děje. Ukládají 20 % měsíčního příjmu, nekupují věci, které nepotřebují, a udržují výdaje na nízkých částkách. Opětovně investují peníze do úspěšných a měřitelných projektů, a pořizují si inteligentní aktiva (domy, auta a vybavení).

Naštěstí, jak říká Dale Partridge, se všemu dá naučit. Pár knih, kurzů a odhodlání ke zdravému spravování financí vás posune o mnoho dopředu před zbytek davu.

 

Zdroj: The Daily Positive