redheaded nude woman bondage in catacomb

Bondáž patří mezi nejobvyklejší a nejrozšířenější BDMS praktiky. Jde o erotickou techniku, jejímž smyslem je omezení pohyblivosti partnera nejrůznějšího stupně – od víceméně symbolického až po znehybnění totální a důvodů pro svázání submisivního partnera při milostné hře může být hned několik.

Historie bondáže sahá opravdu daleko a její kořeny rostou v Japonsku. Když se řekne erotické svazování, nelze nezmínit pojem jakým je japonská bondáž. Nawa Shibari – umělecká forma, která je v japonské kultuře rovnocenná s ikebanou, bonsají nebo čajovým obřadem. Ano, i toto se dá říct o umění japonské bondáže – umění provazu.

Umělci, dnes nazýváni „Nawakesho“ jsou uctíváni se stejnou vážností, srovnatelnou snad jen se zápasníky sumo. Původně bylo svázání velmi specializované umění, které se užívalo při chytání kriminálních živlů a pak jejich následném zadržení. Technika svázání byla odlišná při zadržení, soudu či následném trestu.

Kdy se vyvinula erotická forma umění lana? To se už asi přesně nedozvíme. Ale je pravděpodobné, že ten, který se při koukání na techniku svazování poprvé vzrušil, patřil do období Edo (1600 – 1878).

03
Shibari můžeme dělit na tři základní formy úvazu:

  • Shinju – vázání prsou a horní poloviny těla.
  • Sukarabo – vázání rozkroku a dolní poloviny těla.
  • Karada – vázání celého těla.

Sama technika má celou řadu variant, od prostého přivázání rukou (případně nohou) k pelesti postele přes rozličné ozdobné úvazy.

02

 

Bondáž, o které chceme psát má čistě sexuální rovinu a obě strany při ní touží po sexuálním vzrušení až tranzu. Submisivní strana dává všanc nejen svoje tělo ale i své emoce a strana svazující svoji dominanci nad tím vším.

Hlavním smyslem svazování by ale stále měl být psychicky příjemný prožitek na obou stranách, založený na pocitu bezmoci a omezení. Ač je bondáž technika často používáná při nejrůznějších sadomasochistických praktikách, samotná bolest zde není nutná a už vůbec není cílem.

Vždy záleží na partnerech, co jim vyhovuje. Jako u všech dalších BDMS aktivitách musí existovat domluva mezi oběma partnery a ti jí musí respektovat a ctít. Ten, který svazuje musí neustále svého partnera hlídat a kontrolovat. Jeden musí být k druhému tak citlivý, že i bez verbálních projevů pozná, co je tomu druhému ještě příjemné a co už ne.

Nejde jen o sexuální vzrušení, ale současně o schopnost pracovat s bolestí a sebekontrolou. Co se týče bezpečnosti platí jednoduché pravidlo – úvaz musí být takový, aby bylo možné jej velmi rychle uvolnit. Dále je potřeba dbát na přiměřené zaškrcení a vždy pamatovat na individuální a citlivý přístup.

05

Začátečníci s touhou vyzkoušet si erotické svazování mohou použít pro začátek třeba jen hedvábný šátek nebo prádelní šňůru, pod pojem bondáž zahrnujeme vše, co nějakým způsobem omezuje pohyb či smysly podřízeného partnera. A to ať už se jedná o prosté začátečnické svázání šátkem nebo pokročilé svázání speciálním lanem. Patří sem byť i jen erotické zavázání očí nebo znehybnění pouty až po ukotvení do pranýře.

06

Dominant může mít ke svazování svého podřízeného protějšku mnoho důvodů. Je-li však hlavním záměrem provádění sexu, je potřeba myslet na to, aby byla svázaná osoba v poloze umožňující průnik a aby vniknutí nebránily žádné provazy, popruhy nebo řetězy.

U déle trvajících záměrů bondáže, například pro smyslové týrání, je potřeba, aby byly úvazy poměrně pohodlné a hlavně nikde příliš neškrtily. Přiškrcení či bolestivé uvázání může být pro krátkodobý záměr příjemné nebo dokonce žádoucí, ale na delší dobu by to mohlo být spíše kontraproduktivní, obtěžující a odvádějící podřízeného partnera od pravého záměru svázání.

04

Pomůcky pro erotické svazování

Velmi běžnou pomůckou je, jak už jsme napsali lano. Na trhu je velké množství různých typů provazů které se liší materiálem i tloušťkou. Důležité je vybrat takový materiál, který se nezařezává, nezpůsobuje popáleniny.

Neméně důležitým doplňkem jsou také pouta, která mohou být použita na ruce i nohy a to samostatně nebo v kombinaci s lany či provazy. Pro znehybnění či omezení pohybu nebo smyslů jsou vhodné i různé postroje na tělo či obličej. Speciální zážitek zaručuje použití tyčí nebo pranýřů, kterými je ukotvení končetin skutečně pevné.

Zaujala vás bondáž? Máte chuť ji zkusit, určitě se z fotek a návodů na internetu nějaké základy naučíte, ale pokud vás to více zaujme a budete se chtít bondáži věnovat dál, najděte si spíš některý specializovaný workshop. Je jich spousta a naučíte se nejenom jak vázat, ale jak vázat správně! Bohužel najdou se i šokující případy, kdy se při těchto hrátkách někteří partneři z neznalosti přidusili nebo dokonce nechtíc uškrtili svého partnera. 

Za článek děkujeme české edici časopisu PLAYBOY, který měsíčně přináší fotky krásných holek, ale také výborné články ke čtení.