Potkáte slečnu dokonalou a zamilujete se. Čas začne být relativní, jídlo chutná jinak. Žijete si v pohádce, kterou jste prožívali znova a znova s hrdiny romantických filmů. Dokud nenarazíte na realitu.

Na začátku vašeho vztahu oplýváte zamilovaností a máte pocit, že to vaše srdce ani nemůže zvládnout. Společně s hlubokou zamilovaností si užíváte také jedinečný sex, při němž myslíte na to, jaké životní štěstí vás potkalo a toužíte zbytek života strávit právě v náručí své nové lásky.

Po nějakém čase ale nádherná a idylická líbánková fáze vztahu končí a začíná tvrdá práce na budování pevného a funkčního partnerského vztahu. Některé dny jsou skvělé a některé vám dodávají pocit, že se potřebujete zahrabat někam hluboko do sebe a na chvíli pro své okolí neexistovat.

Říkáte si, že to přejde, že vše vyjasníte a porozumíte si navzájem, ale den porozumění tak nějak nepřichází. Zde jsou čtyři příznaky takzvaného přechozeného dlouhodobého vztahu, který je lepší ukončit.

model-984216_1920 Pixabay

1. Sex je i přes vaše snahy o oživení vzdálenou vzpomínkou

Sex je jednou z rozkoší, kterou si můžete dopřávat s člověkem, kterého milujete. Nezáleží na tom, nakolik nepříjemné zážitky vás provázely celým dnem, všechny takřka mizí nebo se stávají bezcennými ve srovnání s pocitem dokonalého štěstí, které zažíváte se svou partnerkou.

Sex je zkrátka kořením každého vztahu. A že jste v dlouhodobém vztahu, by nemělo znamenat, že váš sex začne upadat co do kvality nebo do frekvence. Ale co když upadá?

V dlouhodobém vztahu upadají partneři do sexuální rutiny, která je vede k uzavírání kompromisů k tomu mít sex, jen když se to hodí. A to je právě ten zlom, kdy se partnerský intimní život začíná rapidně zhoršovat. Váš sexuální život postupně přestane existovat a naopak vaše frustrace začne vesele narůstat.

rozchod 02

Děláte, co můžete pro to, abyste do vaší ložnice navrátili ono kouzlo erotického vzrušení a napětí, ale jeho obnovení se nedostavuje. A tak nad tím dříve či později zlomíte hůl – a pokud se dostanete až za tento zlomový bod, máte prakticky dvě možnosti. Buďto se smíříte se životem takřka bratrsko-sesterským nebo se svůj dlouhodobý a přechozený vztah rozhodnete ukončit.

2. Komunikujete jen v praktické rovině

Všichni víme, že komunikace je základem každého silného vztahu. Když komunikujete otevřeně, upřímně a zřetelně, stáváte se s partnerkou bližšími a bližšími. Můžete se tak přenést i přes kritické vztahové etapy, které u mnoha párů končí rozchodem.

Pokud je ale komunikace krátká, občasná a vlastně spolu komunikujete jen, pokud je to nezbytně nutné, je to pravděpodobně ukazatelem, že se váš vztah chýlí ke konci. Můžete se přes to zkusit přenést a krizi překonat, ale pokud má vaše partnerka jiný názor a každý tak táhnete za jiný konec provazu, je načase si upřímně promluvit o vaší vztahové budoucnosti.

Rozchod 01

3. Snadno propadáte kouzlu jiných lidí

Když je vaše láska silná, vidíte a chcete jen člověka, kterého z hloubi srdce milujete. Ano, na světě je spousta krásných a atraktivních lidí, ale vy zkrátka nemáte chuť si s nimi cokoliv začínat. Protože ona je pro vás číslo jedna.

Nikdy byste nezradili osobu, která vám podlamuje kolena a zrychluje srdeční tep. Pokud se přistihnete, že o tom ale uvažujete nebo to vypadá, že jste schopni se snadno a rychle zamilovat do někoho jiného, je to znamení. Protože pevná láska zkrátka neumožňuje rychle se zamilovávat do jiných osob kromě vaší vyvolené.

4. Nemáte sílu čelit pravdě

Váš sexuální život je zároveň vaší každodenní frustrací, člověk, kterého milujete, se vůči vám uzavírá a nechce vás k sobě pustit blíž, a vy si nechcete připustit skutečnou realitu, která se za těmito ukazateli skrývá. Když si ale vyhradíte byť jen minutku na upřímné zamyšlení, dojdete k závěru, že je neskutečně těžké postavit se čelem k pravdě a realitě. Zjistíte, že nemáte sílu udělat to, o čem víte, že je to prakticky nevyhnutelné: že je čas ukončit váš dlouhodobý vztah.

rozchod 03

Tyto ukazatele, ať již dohromady nebo odděleně nemusí nutně znamenat, že váš vztah už nemůže být zachráněn. Protože i přes to, že váš vztah vykazuje uvedené znaky, je značně individuální a záleží tedy jen na vás a vaší upřímnosti, abyste si stanovili, jak se bude váš vztah nadále vyvíjet.

Upřímnost ve vztahu i upřímnost vůči sobě samému je klíčem k řešení, které ukáže, zda spolu zůstat nebo se rozejít. Váš vztah s osobou, kterou milujete, dozajista stojí za to, abyste za něj bojovali. Takže pokud ještě existuje nějaká šance, zkuste to. Pokud ale ten druhý nesdílí vaši snahu a přesvědčení, víte, co musí následovat.

Zdroj: Askmen

Foto: Pixabay