Ahoj Aničko, můžeš se našim čtenářům představit?

Je mi 18 a studuji na hotelové škole v Praze. Tento rok se připravuji na maturitu a následně bych chtěla pokračovat studiem na vysoké škole veterinární a stát se veterinářkou pro koně, konkrétněji jejich fyzioterapeutkou. Mezi mé největší zájmy patří jízda na koni, hraju tenis a golf a snažím se hodně cvičit a žít zdravě.

Jak ses dostala k modelingu? A jak potom přímo k plus size modelingu?

K modelingu jako takovému jsem se dostala dejme tomu už jako malá holka. Každá malá slečna si přeci přeje být tou kráskou na billboradech, kterou každý obdivuje, ale hodně jsem se bála. Nejen já, ale i moji rodiče. Postupem času jsem začala slýchat od svého okolí, že mám ideální výšku na to procházet se po přehlídkovém mole a hezkou tvář na obálku časopisu. Začala jsem tedy uvažovat, že to přeci jen zkusím. Rozeslala jsme pár fotek agenturám a z každé přišla kladná odpověď, ať se dostavím ukázat. Do agentury jsem přišla a ihned ve dveřích jsem schytala pár komplimentů. Poté byl vytasen metr na změření mír. Bylo mi řečeno, že jsem moc tlustá a mám měsíc na to 5 kg schodit. Nebyl by problém schodit, ale já se takhle cítím dobře. S úsměvem jsem poděkovala a šla do protější restaurace na pořádný burger 🙂

Vypadalo to, že ze mě tedy nakonec modelka nebude. O pár měsíců později jsem se dozvěděla o plus size modelkách. Našla si pár agentur a nejlépe vypadala právě agentura, ve které současně jsem. Plus size models CZ. Už když jsem přišla, bylo vše úplně jinak, nedívali se na mě jako na“tlustou holku“, ale jako na zdravou holku s křivkami. Hned se mi tam začalo líbit a úplně jsem se zamilovala po větě „můžeš jíst, co chceš“.

Takže proč zrovna plus size? Ženy zde mohou být samy sebou, nejsou nijak omezovány a klade se zde důraz na ženskost a přirozenost, působí také šťastněji a zdravěji. Navíc mladší nastávající generace by dostávaly jiný příklad ideálu ženské krásy a nemuselo by být tolik mladých dívek trpících mentální anorexií, a to bych ráda podporovala. Nějaké to kilo navíc je sexy, ale každá plus size modelka na sobě musí tvrdě makat. V současné době bych se modelingu ráda věnovala naplno, takže uvidíme, jak se to vyvine v budoucnu.

Kde sebe samotnou vidíš za deset let?

Za deset let se vidím, jak žiju za hranicemi v Německu, když budu mít štěstí, tak s titulem MVDr., vybuduju si vlastní veterinární kliniku pro koně a budu žít spokojený a zábavný život. Chtěla bych ale zároveň také jednou nafotit katalog třeba pro Chanel nebo Victoria’s Secret. Možnosti jsou různé a já mám ještě spoustu času, takže uvidíme.

Foto: Martin Buček, mejkap: Štěpánka Kotalová, produkce: Fotostudio4U

A na závěr malý tip pro naše čtenáře, které jsi oslovila. Jaký typ chlapa by pro tebe byl ideální?

Můj ideální chlap je ambiciózní, chytrý, vtipný a hezky vypadající. Při mých 183 cm by bylo fajn, kdyby byl také vysoký 🙂 Nebál se dobrodružství, zábava a adrenalin byl jeho přítel, měl rád dobré jídlo, zvířata a hodně sportoval. Nejraději mám na mužích hezký úsměv, sílu a dominanci.

IMG_3007 IMG_3014 IMG_3065 IMG_3096 IMG_3132 IMG_3201 IMG_3229