Tak za prvé se správně jmenuje kebap a v Evropě se servíruje úplně jinak, než jak je zvykem v Turecku. Je ale rozhodně vynikající.

Světem v neděli otřásla zpráva o dalším teroristickém útoku v tureckém hlavním městě. Krásná a kulturně bohatá země utrpěla za poslední měsíce obrovské rány. Turci jsou ale silný a hrdý národ, který se nevzdává. Byla by nicméně škoda dívat se na tuto zemi jen jako na dějiště tragédií. Pojďme proto prozkoumat to největší bohatství, které země na pomezí Evropy a Asie nabízí – vynikající kuchyni. Začínáme kebapem a tím, proč stojí za to ochutnat ten pravý, turecký.

Jste zvyklí na plátky grilovaného masa, odkrajovaného z rotujícího rožně? Ano, to je jeden z druhů kebapu, takzvaný „döner kebab“, ale zdaleka není jediným. Kebap sám o sobě pouze představuje obecný název pro grilované masové pokrmy v Turecku. A že jich je.

Döner kebap

Doslovný překlad sousloví döner kebab znamená v turečtině „rotující kebab“. Může ho tvořit jehněčí, hovězí anebo kuřecí maso, jenž se pomalu peče na rotujícím vertikálním rožni. Známý řecký gyros je odvozen právě z tureckého döner kebabu, který byl poprvé představen ve městě Bursa v 19. století.

11349265_135899986774745_85190725_n(1)

U tureckého döner kebabu zapomeňte na čerstvou zeleninu a bílou omáčku, jak jste zvyklí z Evropy. Ten pravý turecký je totiž servírovaný se zeleninou grilovanou a bez omáček. V tureckém pita chlebu, ve kterém ho dostanete, navíc objevíte i pár hranolků.

Şiş kebap

Špíz anebo známé ražniči. Něco podobného je turecký shish kebab, pokrm, tvořený kousky grilovaného masa na jehlách. Nejčastěji ho tvoří jehněčí maso, objevit se ale může i s hovězím či kuřecím. Na rozdíl od našeho špízu se v Turecku zelenina a maso grilují zvlášť a ne na stejné špejli. Na talíři pak kromě masa dostanete grilovaná rajčata, papriku a cibuli.

11248832_1481937625440832_2031914615_n

Adana kebab

Adana kebab tvoří dlouhé, ručně mleté kusy masa, grilované na železných špejlích. Pojmenovaný je po pátém největším tureckém městě, odkud pochází a původně byl známý jako Kıyma kebabı = kebab z mletého masa. Podle mnoha autorů byl právě Adana kebab stvořen spojením chutí tureckých a arabských. Město Adana totiž leží blízko hranic se Sýrií a lokalita Birecik v Sýrii je považována za místo, kde chuť tohoto kebabu vznikla. Kebab konzumovaný dnes v provincii Adana má ale také svou historii, zakořeněnou v turecké kultuře. V roce 2005 dokonce obdržel kontrolované označení původu.

12826067_981351035246806_1712203685_n(1)

İskender kebap

Tento kebap je typem döner kebabu, připraveného z tence nakrájeného grilovaného jehněčího masa, přelitého rajčatovou omáčkou a rozpuštěným ovčím máslem a položeného na kouscích pita chlebu. Pokrm je servírován s jogurtem a číšník obvykle přichází s rozpuštěným máslem, které na kebap nalije až když máte talíř na stole.

1171171_988270751221652_1541850126_n(1)

Iskender kebap je jedním z nejznámějších masových pokrmů na severozápadě Turecka a jméno převzalo po svém představiteli, Iskenderu Efendim, který žil ve městě Bursa v 19. století.

Patlıcanlı kebap

Máte rádi lilek? V turecké kuchyni se vyskytuje často a zejména tato specialita je velice chutná. Kousky lilku a dobře nasekaného masa (ne mletého) jsou opět grilovány na špejlích anebo pečeny v troubě. Konzumují se se syrovou cibulí a měkkou tureckou plackou.

Patlıcan_kebap

Turecká kuchyně patří k těm nejrozmanitějším na světě. Je také důvodem, proč jsem během svého studijního pobytu v Turecku znatelně přibrala a zamilovala se do tamních pokrmů. Orientálním chutím jen tak neodoláte a jakmile jednou ochutnáte pravý kebap, na ten „okopírovaný“ si ani nevzpomenete.
A jak se říká turecky – Afiyet Olsun (dobrou chuť)!

 

Foto: Wikipedia, Instagram