Netradiční formu zkoušení zvolila indická armáda, aby bojovala s podváděním u zkoušek.

Psávali jste si taháky na ruce, tenkou tužkou po lavici anebo jste si třeba lepili papíry pod oblečení, případně spolužákovi před vámi na záda? Způsoby podvádění se stávají rok od roku kreativnějšími. S nástupem moderních technologií pouze stačí uchránit telefon před zrakem vyučujícího. Zkoušející ale z rozšířeného podvádění nadšeni nejsou a ti indičtí se s tím rozhodli radikálně naložit.

notes-362603_1920

Předzkouškové noční můry stovek potenciálních rekrutů do indické armády se tento týden vyplnily, když se adepti museli svléknout do spodního prádla a jen ve slipech absolvovat písemné vstupní testy, aby nemohli podvádět. Informoval o tom zpravodajský server The Times.

Zkoušející ve státě Bihár na severovýchodě Indie donutili více než 1000 mladých mužů, aby se svlékli do prádla a absolvovali písemný test vsedě na poli pod dohledem uniformovaných strážců.

student-732012_1920

Akce se ale neobešla bez rozčarování zkoušených. „Řekli nám, abychom si svlékli všechno krom spodního prádla. Museli jsme se podřídit, i když to bylo hodně divné,“ svěřil se jeden z kandidátů indickému deníku Express.

„Nečekali jsme, že při tak vysokém počtu uchazečů budeme skládat zkoušky někde v učebně, ale nutnost svléknout se byla nedůstojná,“ dodal jiný.

Teď už jen těžko říct, kdy přijde některý z kandidátů s promyšleným a dobře ukrytým tahákem.

 

Zdroj: ČTK, Pixabay