Nemusíte hned měnit práci, stačí pár malých změn a produktivita přijde sama.

Vyzkoušejte pár následujících tipů, které vám pomohou dostat pracovní den na lepší úroveň.

Osvětlení a záření

Studie Mirjam Muench z roku 2012 sledovala dvě skupiny lidí – jedna pracovala při denním světle a druhá při umělém osvětlení. Jak se dá očekávat, druhá pozorovaná skupina prokazovala mnohem dramatičtější pocity únavy na konci dne než skupina první. Zvýšením přirozeného světla se zbavíte zbytečné únavy, bude se vám lépe spát a do práce budete přicházet svěží, což vede ke zvýšené produktivitě.

notebook-405755_1920

Omezení hluku

Populární open-office prostory mají nevýhodu v tom, že jsou většinou dosti hlučné. Pracovníci vystaveni kancelářskému ruchu jsou často ve špatné náladě a těžko se soustředí. Pořiďte si sluchátka, která nepříjemný hluk ruší, a utište nepříjemné zvuky.

headphones-1149205_1920

Bezpečí a pohodlí

Je potvrzeno, že pokud se zaměstnanec cítí pohodlně a bezpečně, vykazuje mnohem větší produktivitu. Jakmile pracovník sedí rovně a píše, přemýšlí pak mnohem jasněji a má lepší pracovní výsledky než ti, co se nad klávesnicí hrbí.

entrepreneur-593378_1920

Barevná terapie

Spousta expertů se domnívá, že barvy mají nepopiratelný dopad na naši náladu. Barva zdí, podlah nebo nábytku v kanceláři vytváří celkové pracovní prostředí, které ovlivňuje, jaké zaměstnanci podávají výkony.

painter-1116761_1920

Správná teplota

Jak už bylo zmíněno, zaměstnanci pracují nejlépe, když se cítí pohodlně. Bohužel to ale znamená různé pohodlí pro různé lidi. Někomu vyhovuje teplejší prostředí, jiný pracuje lépe v chladu. Věda ale fandí těm, kteří preferují subtropické podmínky. Teploty od 21 do 24 stupňů Celsia zaručují největší produktivitu zaměstnanců.

 

Zdroj: Forbes, Pixabay