Bzučet to v parlamentu může i když jeho zaměstnanci zrovna nepracují.

Nejen, že v německém parlamentu spokojeně polétávají pilné včelky, letos se tam dokonce nejspíš stočí první med. Včelí úl, který loni na zkoušku instalovali v atriu jedné z budov poslanci ze Strany zelených, se totiž natolik osvědčil, že letos by se včelstvo mělo rozšířit až na 50 tisíc včel. Napsala o tom agentura DPA.

beehive-1143380_1920

Lidé si většinou stěžují, že v parlamentu se pořádně nepracuje, o pracovitých včelách se to ale říci nedá. Zkušební úl umístili zákonodárci ze Strany zelených Bärbel Höhnová a její sociálnědemokratický kolega Martin Burkert do vnitřního dvorku budovy Paula Löbeho, která je součástí komplexu staveb, v nichž německý parlament v Berlíně sídlí.

hummel-970808_1920

A kolik včelek, že tam poletuje? Smutno jim není. Od loňska úl obývá asi 2 tisíce včel. Podle Höhnové tento pilotní projekt proběhl nad očekávání dobře. Včelám se díky přísunu potravy z blízkého berlínského parku Tiergarten dařilo dobře a nikdo ze zaměstnanců si na ně nestěžoval. Prý se neví ani o jednom případu, kdy by některá z místních včel někoho štípla, což je s podivem. Dokonce ani zaměstnanci neměli problémy s tím, že by jim včely létaly do kanceláří.

honey-823614_1920

Včelstvo by se mělo rozšířit v květnu tohoto roku, předseda parlamentu Norbert Lammert už s tím souhlasil.

 

Zdroj: ČTK, Pixabay