Dejte si silnější kávu a místo prospaných dvou hodin stihněte vše, co potřebujete.

Dojíždění je většinou otrava. Musíte vstávat mnohem dříve a mnohem později se vracíte z práce. Do zaměstnání přijíždíte rozlámaní z krkolomné pozice, ve které jste usnuli ve vlaku. Domů se dostanete příliš unaveni a už nemáte na nic moc náladu. Anebo ani jedno z toho není pravda, ale přesto tušíte, že byste čas strávený dojížděním mohli využít mnohem lépe.

train-768502_1920

1. Zadejte si denní cíle

Pokud víte, že na cestě strávíte dlouhý čas, využijte ho efektivně. Přineste si malý notes anebo použijte svůj notebook a zapište si do něj, co chcete dnes dokázat. Klidně buďte trochu nerealističtí, ranní snění nastaví vaši mysl správným způsobem a budete mít více odhodlání dokázat to, co jste si sepsali.

pencil-878695_1920

2. Dejte si na čas

Říkáte si, co je to za blbost? Že přece chcete být v práci co nejdřív a nechcete vstávat ještě dříve? Dávání si na čas při dojíždění má ale své opodstatnění. Když lidé dojíždí, většina z nich spěchá a žene se za něčím, na co se ani netěší. Zpomalte. Vyrazte z domu dřív, sedněte si do oblíbené kavárny, zabalte si s sebou vynikající dortík a sledujte ta spěchající individua a v klidu nastartujte nový den.

coffee-shop-1154289_1920

3. Socializujte se

Doprava vlakem je pro vás složitá anebo máte prostě radši pohodlí svého auta? Nejezděte v něm sami. Nabídněte spolujízdu kolegům anebo lidem z vašeho okolí, zadejte si nabídku na Blabla Car a poznejte nové tváře. Díky takovému způsobu dojíždění zvýšíte svou pracovní produktivitu.

driving-407181_1920

4. Vzdělávejte se

Pokud nemusíte řídit, můžete zapojit mozek. Stáhněte si kurzy světových univerzit například díky stránkám Coursera a naučte se během dojíždění programovat, ovládat mikrobiologii anebo umění tvůrčího psaní.

laptop-926775_1920

5. Vezměte na cesty svou zálibu

Pokud nechcete hlavu po ránu příliš namáhat, naopak si odpočiňte. Začtěte se do napínavé knihy, poslechněte si nové album oblíbené kapely anebo se odreagujte při omalovánkách pro dospělé.

read-1188585_1920

Čas strávený dojížděním nemusí být jen otrava. Využijte všech příležitostí, abyste se na ranní cestování mohli začít těšit.