Intelekt vám pomůže v životě dojít daleko. Existují ale důležitější věci, díky kterým dojdete mnohem dále.

1. Samoregulace

Pokud zvládnete dobře ovládat své emoce, budete pak na negativní situace reagovat racionálně a ne emotivně. Motto „mysli, než budeš konat“ vystihuje cestu za úspěchem nejlépe.

success-784357_1280

2. Chtění „růst“

Lidé s odhodláním „růst“ vítají výzvy a překážky s otevřenou náručí. Nejen, že pevně věří tomu, že jim nebudou dělat potíže, navíc je překonají mnohem lépe než ti, kdo nemají podobně nastavenou mysl. A to i když mají menší IQ.

3. Přizpůsobivost

Inteligence je obdivuhodná, ale neschopnost zvládnout situace, které jdou špatným směrem, už tolik ne. Než by podlehli neúspěchu, přizpůsobiví lidé si přiznají, že jim něco nevyšlo, a začínají hledat novou, lepší cestu.

town-sign-749613_1280

4. Vášeň

Zatímco vědomosti jsou skvělým startovacím bodem, bezbřehá vášeň je tím, co vás přivede k úspěchu. Hnaní se za něčím, v čem jste dobří, ale není to vaše vášeň, nebude zdaleka tak úspěšné.

5. Empatie

Tím, že se snažíte dostat na roveň svému klientovi nebo kolegovi, zvyšujete šance na lepší vztahy mezi vámi a tím pádem větší úspěch. Mít empatii znamená vnímat rozdíl mezi „Chápu váš názor“ a „Nemáte pravdu“.

children-593313_1920

6. Svědomitost

Svědomití lidé jsou disciplinovaní, odhodlaní a skvělí v dlouhodobém plánování. Spíše než by předpokládali, že už mají vše, co potřebují, se snaží za každou cenu to získat.

7. Otevřenost zkušenosti

Pokud jste zvídaví a zajímá vás, jak věci fungují a jste odhodlaní odhalit vysvětlení, máte čtyřikrát větší šanci na úspěch než vaši lhostejní spolužáci či kolegové.

man-791049_1920

8. Sociální dovednosti

Zvládáte pracovat v týmu, socializovat se, spojovat lidi dohromady a neztrácíte přitom své soustředění na cíl. To, že máte sociální dovednosti, znamená více, než jen být přátelský. Znamená to zvládat emočně jakoukoliv situaci. Což vám bezpochyby zaručí úspěch.

 

Zdroj: Matador Network, Pixabay