Pamatujete si, kdy jsme se naposled mohli na Štědrý den kochat bílým pohledem z okna? Bílé a romantické Vánoce na sněhu už se pomalu stávají jen krásnou vzpomínkou, zatímco se bezmocně prodíráme blátem.

Někdy si ale nevybereme. Vždycky se najdou lidé, kteří budou nadávat na to, že jsou všude závěje sněhu, a zpravidla i ti samí lidé si pak stěžují naopak na nedostatek sněhové pokrývky a na to, že je všude bláto.

Můžeme žehrat a nadávat, ale mnohem snazší by pro nás bylo smířit se s aktuální situací. Po minulém létě si ani nemusíme dělat iluze, možná nás do budoucna čeká právě takový a ještě se vyostřující podnebný model. Horké, parné a suché léto, které bude zapříčiňovat nedostatek vody a následné problémy, a zima, která je spíše směšnou napodobeninou ladovského ideálu.

wintry-662926_1280

Ono, co si budeme povídat, lyžování na ubohém bílém pruhu technického sněhu uprostřed smutné zablácené pustiny není úplně to pravé ořechové. Ale pokud nechcete slevovat ze svých zimních sportovních nároků, budete se s tím pravděpodobně muset smířit.

Jakkoli se nám může zdát, že počasí letošní zimu hraje spíše proti nám nežli s námi, můžeme se zase radovat z toho, že nemusíme mrznout v řádech desítek stupňů pod nulou. Navíc díky tomu, že nemáme sníh, nebo jej máme málo, můžeme zkusit být kreativní a naplnit vyprázdněný program novými, pro zimu netradičními aktivitami.

winter-pyracantha-578271_1920

Kromě bruslení, které se občas pořadatelům podaří zajistit i na ledě, můžeme například vyrazit na in-liny. Lednové procházky v kvetoucí přírodě také dodají vašim výletům punc exotiky a netradičnosti. Při plískanicích zase můžete strávit čas na nějaké zajímavé interaktivní výstavě a podobně.

Co by však mělo z tohoto článku vyplynout, je to, že nadáváním a žehráním na nepřízeň počasí si nikterak zvlášť nepomůžeme. Možná se nám nakrátko uleví, ale pokud nebudeme schopni stávající situaci, kdy je uprostřed února zcela běžné, že naměříme přes den venku jedenáct stupňů, vzít na vědomí, budeme se jen zbytečně trápit a krátit si život nepotřebným stresem.

Foto: Pixabay