Oblíbenost road tripů stoupá. Jsou zábavné. Jsou poučné. Jsou snadné – prostě se jen seberete a vyrazíte. Jak si ale pomoci k ještě lepšímu strávení a prožití vašeho road tripu?

Dovolená ala road trip je například velmi typickým trávením volného času v Americe. Nevýhodou takovéhoto cestovatelství je ale bohužel nepohodlnost. Zamyslete se. Během svého road tripu strávíte hodiny a hodiny za volantem auta nebo přinejmenším jako pasažér v autě. Můžete se sice co pár hodin protáhnout na odpočívadlech, faktem ale zůstává, že většinu cesty trávíte v poněkud strnulé pozici, kterou není možné změnit.

V dnešní době už ale i na takové problémy existuje řešení. Některé firmy se přímo specializují na zpříjemnění dlouhých cest a na efektivizaci dlouhého cestování. I dlouhý výlet tak pro vás může díky jejich vymoženostem být pohodlnější.

auto 02

Masážní sedadla

Jak jednoduše uvolnit ztuhlé svaly? Masáží. I přes určitou volnost při cestování si pravděpodobně nevyhradíte den ryze pro wellness a odpočinek. A v tom případě by tu práci za vás mohlo odvést masážní autosedadlo. Díky němu budete už na odpočívadle vystupovat z auta méně rozlámaní.

Automatická kontrola jízdy v pruzích

Aneb když se můžete tak trochu spolehnout na své auto. Například modely Mercedes Benz jsou koncipovány tak, že vás upozorní na to, že jste vybočili z pruhu. Ne že by díky téhle službě byl mikrospánek tolerovanější, ale můžete se uklidnit a soustředit se na o jednu věc méně.

auto 04

Mobilní vyhledávač místních pravidel

Na svůj road trip se můžete vybavit také chytrým vyhledávačem, který vás upozorní na změnu pravidel a zákonů ve státě, do něhož právě vjíždíte. Díky včasnému a přesnému upozornění se tak mnohdy vyhnete nepříjemné pokutě.

Tempomat

Řídit auto s tempomatem je tak trošku jako řídit autodrom. Nemusíte neustále držet ztuhlou nohu na plynu a navíc kontrolovat, jestli jste to zrovna nepatrně nepřepálili. Tempomat si to pohlídá místo vás.

Auto 03

Automatické odemykání bez klíčů

Auto se při road tripech stává něčím jako vaším nejdůležitějším společníkem. Pokud se vám vůz porouchá nebo ztratíte klíče, znamená to pravděpodobně také konec vaší cesty. A to by byla škoda.

Není proto úplně k zahození se na cestu vybavit důmyslným systémem, díky němuž se vaše auto odemkne a nastartuje, pokud se vyskytnete s ovladačem v jeho blízkosti. Pokud se vám to zdá riskantní a absurdní, vězte, že tento systém je zajištěn hned několika bezpečnostními prvky. I kdyby vám nakrásně někdo chtěl vaše odemčené a nastartované auto ukrást, daleko by nedojel. Pokud by se totiž vzdálil signálu, který vysílá váš ovladač, auto by přestalo „spolupracovat.“

Zdroj: Urbasm

Foto: Pexels