Bez chytrých telefonů už dnes na cesty nikdo nevyrazí. Stáhněte si nejlepší aplikace pro cestovatele a posuňte své dobrodružství na vyšší level.

Určitě znáte Google Maps, Trip Advisor, Lonely Planet či Booking.com. Pokud ale chcete své cestování za pomoci smartphonu ještě vylepšit, inspirujte se následujícími mobilními aplikacemi a cestujte pohodlně.

1. Průvodce a offline mapy na Stay.com

Díky propracovanému rádci a užitečným mapám v offline režimu můžete prozkoumávat nové destinace a vytvořit si základní itinerář toho, co byste chtěli vidět, dělat a jíst, jakmile dorazíte do cíle. Můžete plánovat přímo přes aplikaci anebo si do ní stáhnout váš připravený plán, abyste v zahraničí nemuseli využívat data.

Pro: Android, iOS

home-office-336378_1920

2. Last-minute slevy přes aplikaci Expedia

Pro zkušené cestovatele není Expedia ničím novým. Díky mobilní aplikaci Expedia ale můžete objevit exkluzivní slevy na last-minute hotelové objednávky. Aplikace vám umožní pronajmout si přes ni auto a vyhledávat aktivity v destinacích po celém světě.

Pro: Android, iOS, Windows phone, Web

mobile-698624_1920

3. To, co máte rádi, s Field Trip od Googlu

Mobilní aplikace Field Trip, se kterou přišel Google, vyhledává zajímavá místa kolem vás podle toho, jaké kategorie si zvolíte. Pokaždé, když se nacházíte u lákavé lokality, na vašem chytrém telefonu vyskočí kartička od Field Tripu. Pokud zrovna řídíte a máte přes Bluetooth připojené audio, uslyšíte upozornění.

Pro: Android, iOS

ipad-632394_1920

4. Natankujte s GasBuddy

Jakmile vám dojde benzín, budete rádi, že jste si nainstalovali GasBuddy do vašeho chytrého telefonu. Tato aplikace i web vám pomohou najít čerpací stanici a seřadí seznam podle lokace a ceny. Pokud vám trošku delší cesta za benzínem ušetří peníze, GasBuddy vám to řekne.

Pro: Android, iOS, Blackberry, Windows phone, Web

smartphone-791324_1920

5. Žádná nuda na letišti s GateGuru

Jestli vás čeká dlouhé čekání třeba na letišti Chicago O’Hare, GateGuru vás pošle na nejlepší sendvič do Tortas Frontera. Na International Airport v San Fransiscu vám prozradí, že tam najdete místnost pro jógu, kde se budete moci protáhnout před dalším letem. GateGuru vás spolehlivě provede těmi nejlepšími a nejhoršími letišti světa.

Pro: Android, iOS, Windows phone

yoga-1146280_1920

6. Rychlá rezervace přes OpenTable

Ulovte rezervaci na večeři méně než za minutu s aplikací OpenTable. Využívá se zejména ve velkých městech v USA a Kanadě, ale i třeba v Londýně. Najdete restauraci, která odpovídá vašim kritériím, zjistíte otevírací dobu, přečtete si recenze a zarezervujete místo zcela zdarma a online.

Pro: Android, iOS, Amazon Fire, Blackberry, Web, Windows phone

nokia-623939_1920

7. Nejlepší roadtrip s Roadtrippers

Chcete si půjčit auto a vyrazit s kamarády na cestu vašich snů? Aplikace Roadtrippers ji dovede k dokonalosti. Zadejte do ní vaši startovní pozici a destinaci, datum cesty a typy věcí, které by vás po cestě zajímaly. Roadtrippers naplánuje celý výlet za vás. Uživatelé najdou neznámé atrakce, kvalitní restaurace, zajímavá muzea, zábavní parky, kempy a další. Jakmile najdete místo, které vás zaujme, přidejte ho do vašeho výletu a Roadtrippers podle toho předělá vaši cestovní mapu.

Pro: Android, iOS, Web

navigation-1048294_1920

Využijte to nejlepší, co váš chytrý telefon nabízí a cestujte s mobilními aplikacemi, které se o nepříjemné plánování postarají za vás.

 

Foto: Pixabay